Yozgat  Belediye Başkanı Celal Köse, ağırlaşan şartlar nedeniyle zor duruma düşen emeklilere yönelik adımlar atarken, müjdelerde verdi.  Emekliler yeni dönemden itibaren 15 ton su ücretsiz kullanırken, belediye tesislerinden uygulanacak indirimlerden yararlanacak.
HAYATLARI KOLAYLAŞACAK
Kentte yaşayan emekli  vatandaşların sosyal hayatını kolaylaştırabilmesi ve tüm hizmetlere hızlı erişim sağlaması amacıyla Yozgat Belediyesi tarafından yeni projeler hazırlandı. Belediye Başkanı Celal Köse’nin öncülüğünde gençler ve kadınların ardından emeklilere yönelik yeni uygulama vatandaş ile belediye hizmetleri arasında köprü görevi görecek, belediye hizmetlerinden hızlıca yararlanma imkanı sunacak.
KARARLI ADIM
Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşların hayatını kolaylaştırma ve ekonomik anlamda destek sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.
Belediyenin mevcut kaynaklarını halkın ihtiyaçları doğrultusunda en etkili şekilde kullanan Başkan Köse, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda 31 Mart yerel seçimleri sonrasındaki ikinci dönemi için emeklilere yeni müjdeler verdi.
Belediye Başkanı Köse, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerine imza atmaya devam ediyor. Gönül belediyeciliği sloganı ile toplumun her kesimine dokunmayı başaran Başkan Köse, yeni dönem için emeklileri de unutmadı. Yaşam şartları nedeniyle zor günler geçiren emekliler için yeni projeler hazırlayan Başkan Köse, 15 ton suyun ücretsiz kullanımına imkan sağlarken, belediye tesislerinde de emeklilerin yararlanması için indirim başlatacak.
EMEKLİLERE AYRICALIK
Başkan Köse, yeni dönemde tüm emeklilere su faturalarında ve sosyal tesislerde indirim uygulanacağının müjdesini vererek, yeni dönem emekli vatandaşlara birçok ayrıcalıkların sağlanacağını dile getirdi.
Yozgat’ta 65 yaş üstü  vatandaşlara yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Köse, “Sosyal belediyecilikte geçtiğimiz dönem birbirinden özel projelere imza attık. Sahada sürekli olarak emeklilere yönelik neler yapacağımızı soruyorlar. Cumhurbaşkanımızın bu yılı ‘Emekli yılı’ ilan etti. Bizler de emeklilerimizin yaşam kalitelerini artırmak adına daha önce yaptığımız çalışmaların üzerine koyarak önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bu kapsamda yaş kısıtlaması olmadan tüm emeklilerimize 15 ton suyu ücretsiz kullandıracağız. Emekli vatandaşlarımızın ikamet ettiği evlerinde aylık 15 tona kadar su tüketiminden ücret almayacağız.  Sosyal tesislerimizde de emeklilerimize indirim uygulanacak” dedi.
          ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi