Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ferman Zararsız, Sendika üyelerine ayrıcalıklı bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini aktardı. 
Hizmet- İş sendikası Fintek Şirketi Param arasında yapılan iş birliği anlaşmasıyla hayata geçirilen ‘Hak Kart’ın tanıtımı gerçekleştirildi. 
Sendika Başkanı Zararsız , “Üyelik kartlarına entegre şekilde Hizmet-İş üyelerine özel olarak sunulacak Hak Kart, 150’den fazla üye iş yerinde kullanılabilecek. Hem üye kimlik kartı hem avantaj kartı özelliğine sahip olan “Hak-Kart”ın Şubemize bağlı bütün üyelerimize ulaştırmak için dağıtımına başladık” dedi.
Sorgun, Çiğdemli, Yeniyer, Gülşehri, Kadışehri, Halıköy, Özükavak, Çekerek, Aydıncık, Baydiğin Belediyeleri ve Belediye Şirketlerinde, Sorgun Şeker Fabrikasında çalışan sendika üyelerine Hak-Kart dağıtımını yaptıklarını dile getiren Zararsız,  En kısa sürede diğer işyerlerinde çalışan sendika üyelerine Hak-Kartı ulaştıracaklarını vurguladı.
Başkan Zararsız,  “Mevcut banka hesaplarına kolay entegrasyonu, güvenli ödemeye olanak sağlaması, tüm banka pos cihazlarını tek yerde toplaması ve 7/24 iletişim desteğiyle de dikkat çeken ‘Hak-Kart’, son yıllarda özellikle online alışverişlerde ortaya çıkan güvenlik problemlerinin de önüne geçecek. Troy (Türkiye’nin ödeme yöntemi) özellikli ‘Hak Kart’ ile sendika üyeleri, anlaşmalı akaryakıt, yiyecek-içecek, e-ticaret sitelerinden, giyim mağazalarından ve BKM Express uygulaması ile anlaşmalı üye iş yerlerinden anında nakit iadeden yararlanabilecek.”
Yüzbinlerce emekçiyi yeni bir avantaj dünyasıyla, “Hak-Kart” ile buluşturuyor olmanın heyecanı içinde olduklarını  da belirten Zararsız,  dağıtım sonrası, üyelerin hızlıca aktivasyon işlemlerini tamamlamasının ardından Genel Merkez tarafından kartlara 500 TL yükleneceğine dikkat çekerek,  Sendika üyesi olan tüm işçilere, sosyal sendikacılık anlayışının bir gereği ve kullanımı teşvik etmek amacıyla sendikamız tarafından kartlara bir defaya mahsus olmak üzere 500 TL yatırılacağını dile getirdi.                SALİH AKGÜL