Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, nefes almanın başarının anahtarı olduğuna değinerek,  vize haftasında öğrencilere sınav stresine girmemeleri tavsiyesinde bulundu. 
Yozgat Bozok Üniversitesi'nde öğrencilerin vize haftası telaşı başlıyor.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar 2023-2024 eğitim öğretim yılı bahar dönemi vize sınavlarına girecek öğrencilere başarılar diledi.
Rektör Yaşar, öğrencilerin verimli çalışmalarını arttırmak için her zaman onların yanında olduklarını belirterek, tavsiyelerde bulundu. Stresin sınava giren öğrencileri olumsuz yönde etkileyerek başarısız olmalarına neden olabileceğini ifade eden Rektör Yaşar, öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulundu. 
Öğrencilerin sınavlardan önce nefes egzersizleri yapmaları, sınav anında kağıdı bırakıp bir derin nefes alarak, dikkatlerini yeniden toplamasının önemli olduğunu ifade eden Rektör Yaşar, “Sınav stresi mi? Hatırla, nefes almak başarının anahtarıdır. Derin bir nefes al, en iyi planını yap ve adım adım ilerle. Unutma, sınavlar sadece bilginin bir testi, başarının tamamı değil. Sen zaten harikasın” ifadelerini kullandı.
Sınav anında yaşanabilecek olumsuzlukları henüz gerçekleşmeden düşünmeye başlamanın kaygıya neden olabileceğini ve stresi arttırabileceğine dikkat çeken Rektör Yaşar, bunların yetersizlik duygusuna veya başarısızlığa olacağına dair inançlar oluşturmasına neden olduğuna değindi.
Öğrencilerin vize sınavlarında başarılı olacaklarına inandığını aktaran Rektör Yaşar, “Sizler için çok önemli olduğunu bildiğim bu sınavda üstün başarılar diliyorum. Şunu unutmayalım, sınav önemlidir, ama her şey değildir. Kendinizi, bilginize, becerinize güvenerek sizin için en iyisini yapacağınıza eminim. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.                ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi