Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, mazot fiyatlarının 40 TL'yi aşmasına ve genel olarak yaşanan ekonomik zorluklara sert bir tepki gösterdi. Başkan Aydoğmuş, hükümete ve Cumhur İttifakı'na seslenerek, "Siz bu millete düşman mısınız?" sorusunu yöneltti.
“Dürüstlüğü ve Adaleti İstiyoruz”
Başkan Aydoğmuş, yaptığı açıklamada, mazot fiyatlarının son dönemdeki hızlı yükselişine ve ekonomik sorunlara dikkat çekti. "Kardeşim, millet size 25 yıl saltanatlık verdi, siz millete kin ve nefret kusuyorsunuz." diyen Aydoğmuş, hükümeti dürüstlük ve adaletle davranmaya çağırdı.
“Çiftçilerin Durumu Ne Olacak”
Özellikle çiftçilerin durumunu vurgulayan Başkan Aydoğmuş, mazot fiyatlarındaki hızlı artışın çiftçileri olumsuz etkilediğini ifade etti. "Çiftçiye bir tokat vurdunuz, şimdi çiftçi tarlasını ekecek mazot 40 TL oldu. Çiftçi ikinci tokatı yedi." şeklinde konuştu.
Sorular ve Eleştiriler
Aydoğmuş, açıklamasının devamında hükümete ve Cumhur İttifakı'na yönelik çeşitli sorular ve eleştiriler yöneltti. 
Aydoğmuş “Ey hükmet, Ey cumhur ittifakı! Kendinizi kandırmayın, siz bu işi beceremediniz. Dürüst babanın yaramaz evladı gibisiniz, Babanın evladına verdiği malı mülkü parayı pulu har vurup harman savundunuz. Bedelini babaya ödüyorsunuz. 
Memleket yangın yeri olmuş, mazot almış başını gidiyor 4 ay önce 20 TL olan mazot bugün 40 TL ye çıktı, 4 ayda yüzde 100 zam yaptınız. Erdoğan Hükümeti ve Ortakları olan Cumhur İttifakının umurunda değil. Bir ay önce Çiftçi ürününü tarladan kaldıracağı zaman mazot 30 TL yaptınız. Çiftçiye bir tokat vurdunuz, Şimdi çiftçi tarlasını ekecek mazot 40 TL oldu. Çiftçi ikinci tokatı yedi.
Yazıktır günahtır. Bu millet size güvendi yüzde 52 oy verdi. 25 yıl saltanatlık verdi. Siz ise bir günlük saltanatlığı millete çok gördünüz.
Peki soruyorum size; mazotla birlikte her şeye zam geldiği gibi ulaşıma büyük zam geliyor. Peki bu İnsanlar ne yapsın? Yaşamasın mı? Çocuğunu servis vermesin mi? Evine bir ekmek bir kilo et, bir kilo şeker bir kilo çay süt  almasın mı.?  Çocuklarını torunlarını görmek için, onlarla hasret gidermek için  İstanbul Ankara İzmir Bursa ya gitmesin mi? Hatta köyüne bağını bahçesini ekmeye gitmesin mi.? 
Cumhur irtifakı üyeleri Soruyorum size elinizi vicdanınıza koyun, bugün yaşanan bu zamlar sizce normal mi.” Şeklinde konuştu.
                                        HABER MERKEZİ