DRONE İLE GÖRÜNTÜLENDİ
İlkbahar ve yaz mevsimi boyunca dağların üzerini kaplayan yeşil örtü, sonbaharın gelmesiyle yerini sarının tonlarına bıraktı. 
Yozgat’ın dört bir yanı sonbaharla birlikte ayrı bir güzelliğe büründü. Farklı renklere bürünen ağaçların bir araya gelerek oluşturduğu manzara drone ile görüntülendi. Yozgat’ta sonbaharın gelmesiyle renk cümbüşü yaşanan ormanlarda kartpostallık görüntüler oluştu.  Dağlar başta olmak üzere yüksek rakımlı bölgelerde sonbaharla oluşan doğal güzellikler, seyrine doyumsuz manzara sunuyor.
DOĞANIN RENGİ
İlkbaharda yemyeşil görüntüsüyle bölgeye ayrı renk katan farklı türdeki ağaçların yaprakları, sonbaharın gelmesiyle sararıp dökülmeye başladı. Sarı, kırmızı, mor ve yeşil renklere dönüşen ağaçlar, göz alıcı güzellikleriyle görenleri büyülüyor. Renk cümbüşüne dönen ve tabloyu andıran dağlardaki ağaçlar, doğaya ayrı renk katıyor. Dağlarda görülen rengarenk ağaçlar, yolda ilerleyen sürücülere güzel manzara izleme keyfi sunuyor.
HAYRAN BIRAKIYOR
Yozgat, sonbaharın rengarenk görüntüsüyle göz kamaştırıyor. Yeşil, sarı ve kahverengi tonlardaki ağaçların yaprakları, adeta renk cümbüşü oluşturuyor. Güneşle birlikte altın sarısı gibi parlayan yapraklar, fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Sonbaharın masalsı manzarasını gören vatandaşlar bu anları kaçırmamak için cep telefonlarıyla fotoğraf çekiyor. Bazı vatandaşlar ise ağaçların altında oturarak sonbaharın keyfini çıkarıyor.                            HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi