SORGED Başkanı Halil Uğuz önderliğinde gerçekleşen proje kapsamında, boyanmış ve çeşitli renklerde tasarlanmış bez çantalar vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı
Ayrıca, SORGED’in düzenlediği bez çanta ve tişört boyama etkinliği ile sağlıklı yaşam, spor, obezite, kanser ve çevre konularında farkındalık yaratmayı hedeflediği belirtildi. 
SORGED’in çevre dostu çalışmaları ve farkındalık yaratma çabaları, çevre koruma konusunda toplumun bilinçlenmesine önemli bir katkı sağlayacağını ifade eden Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Başkanı Halil Uğuz “ Çevre koruma ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması konusundaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. SORGED olarak, plastik torbaların doğaya verdiği zararları önlemek amacıyla bez çantaların kullanımını teşvik etmek ve çevre dostu alışkanlıkların yaygınlaşmasını desteklemek adına önemli adımlar attık.
Başlattığımız bez çanta dağıtım projesi ve farkındalık yaratma etkinliklerimizle, hem çevreyi koruma hem de toplumda çevre bilincini oluşturma konusundaki çabalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız, her bir bireyin çevre dostu alışkanlıklar edinmesine ve çevreye duyarlı bir yaşam tarzı benimsemesine katkı sağlamaktır.
Vatandaşlarımızın ve derneğimize destek olan herkesin bu çalışmalarımıza gösterdiği ilgi ve destek bizleri motive etmekte ve daha fazla adım atmamıza olanak sağlamaktadır. 
Çevremizi korumak ve daha sağlıklı bir yaşam için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.
Tüm vatandaşlarımızı çevre bilincine sahip olmaya ve çevre dostu alışkanlıklar edinmeye davet ediyor, bu konudaki duyarlılıklarını artırmalarını temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi