Ülke genelinde sıcak havalar nedeniyle serinlemek için baraj, sulama kanalı ve göletlere girenler boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, Yozgat Valiliği’nden konuya ilişkin uyarı geldi.
Valilik, havaların ısınması ile birlikte olası boğulma vakaları için çağrıda bulundu.  Valilikten yapılan açıklamada, özellikle ailelere seslenerek "Su Hayattır Can Almasın" diyerek gerekli bilinçlendirmenin çocuklara yapılmasını istendi.
Yozgat Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde bulunan gölet ve barajlara girilmemesi, yüzülmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu. 
Su hayattır, can almasın başlığı ile yapılan uyarıda göletlere ve barajlara girmenin tehlikeli ve yasak olduğu bildirildi. 
Yozgat gelinde bulunan baraj, göl, gölet, sulama kanalları ve benzeri su birikintilerine yüzmek, serinlemek, spor yapmak gibi nedenlerle girilmemesi uyarısında bulunulan açıklamada, ‘’ Yaz aylarında suda boğulma vakalarına dikkat.  Sulama Kanalları, Baraj ve Göletler Oyun Alanı Değildir. 
Yüzmek ve Serinlemek Maksadıyla Girmek çok tehlikeli ve yasaktır.  Su Hayattır Can Almasın... Su hayat verir ancak, bilinçsizce girilen baraj, göl, gölet, sulama kanalları ve benzeri su birikintileri can da alabilir. Bu nedenle bu bölgelerden uzak duralım, kesinlikle her ne amaçla olursa olsun bu sulara girmeyelim’’ denildi.
                 HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi