Yozgat Lisesi Müdürü Mustafa Telli  ve idarecilerin de katıldığı etkinlikte keyfi anlar yaşandı. Şiirin, nezaket, incelik ve şuurlu söz dizesi, edebiyatın bir diğer türü olduğunu vurgulayarak, şiirin de bir edebi,  bir etiği olması gerektiğini ve doğru olanın ve yalan içermeyenin satırlara aktarılması gerektiğini söyledi.  Yozgat Lisesi’nin tarihi geçmişine de değinen Yurtlu, 1895 yılında açılan bu eğitim yuvasının bugüne kadar bir çok devlet adamı, yazar şair ve bürokrat yetiştiğini belirtti. 
Yozgat Lisesi Müdürü Mustafa Telli ise” Yozgat Lisesi Söyleşileri” etkinliği kapsamında bugün kısmetimiz de şiir varmış. İyi ki var, hemşehrimiz ve ilimizin yetiştirdiği bürokrat şair ve yazar Hakkı Yurtlu, Keyf-i Kalem’inden bizlere şiir keyfi sundu” diye konuştu.
Yeni şiir kitabından keyifli şiirleri seslendiren Yurtlu, Gazze’de yaşanan İsrail zulmünü telin ederek, “Gazze’ye dair, Yanıyor Gazze ve Bitiyor Gazze” adlı şiirlerini paylaştı.
Yurtlu’ya Genç Rakip Çıktı
Etkinliğin bir diğer keyifli yanı ise, Ahmet  Eren Hazer isimli öğrencinin  “Mısraların Sesi” adlı şiir kitabını hediye etmesi oldu. Yurtlu, genç şairi tebrik ederek, başarılarının ve eserlerinin devamını diledi.        HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi