Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Milliyetçi Hareket Partisi Seçim İletişim Merkezi açılışında “Üretken Belediyecilik anlayışıyla yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Yeni projelerin müjdesini veren Belediye Başkanı Yalçın, Akdağmadeni'ne 10 yılda yapılacak hizmetleri 4 yılda yaptıklarına dikkat çekti.
Vatandaşların yoğun ilgisi ve MHP Milletvekili Adaylarının katılımıyla gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi Seçim İletişim Merkezi açılışında Belediye Başkanı Yalçın, yeni projelerin müjdesini verdi. 


Başkan Yalçın '' İstiklal Caddesine bakıyorsunuz alt yapısıyla üst yapısıyla yeniledik izimiz var. Arka tarafa bakıyorsunuz Sakarya Caddesi köhne bir cadde olmaktan çıktı. Işıl ışıl modern bir gönüme kavuştu izimiz var. Devlet Hastanesi'nin acil servis yoluna bakıyorsunuz. Yokuş yukarı vatandaşlarımızın zorlandığı bir yoldu şimdi düzenin simgesi bir yol oldu izimiz var. Barbaros caddesine şato yoluna bakıyorsunuz izimiz var. TOKİ yolunda izimiz var. Piri Reis Caddesinde izimiz var. Akdağmadeni'nin doğalgaz'ı 9- 10 yılda bitmez deniyordu, 4 yılda ilçemizin doğalgaz hattını bitirdik bu yıl sadece 2,5 km kaldı. Her sokağında, her asfaltında, her taşında alın terimizin izi var” dedi.


‘Tarlada izimiz var harmanda yüzümüz var’ diyen Başkan Yalçın, yapılan hizmetlere ilişkin şu bilgileri verdi:
“Yeni başkan doğalgazın kirini pasını temizlesin yeter dediler. Bizde dedik ki hayır yetmez! 
Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakım Evini tamamladık. Alparslan Türkeş Parkını tamamladık. Orada izimiz var.  Şehit Aşkın Öksüz Sosyal Tesisini tamamladık.
Gültepe Mahallemize 2 Park, İbrahimağa Mahallemize parkımız yaptık. Orda izimiz var.  Emek Mahallesine Huzur Park'ı yaptık.  Akdağmadeni'nin en büyük yarası işsizlik dedik, tekstil fabrikası binasını yapıp yatırımcıya teslim ettik. Yüzlerce vatandaşımız çalışıyor. Bölgesinde tek lisanslı Sıfır Atık Tesisini yaptık. Yer altı çöp konteyner sistemlerini ilçemize kazandırdık. Sağlık Merkezimizi yaptık.  Yeşiltepe Mahallemize açık hava Spor Park yaptık.  Üretken Belediyecilik anlayışıyla yaptığımız çalışmalar doğrultusunda ''Paketleme Tesisimizi'' tamamladık. Artık Akdağmadeni topraklarından çıkan her ürün tüm izinleri alınmış şekilde sofralara mutfaklara girecek.'' 
YENİ PROJELERİN MÜJDESİ 
Bu yıl yapımına başlanan ve başlanacak olan projeler hakkında meydanı dolduran vatandaşlara bilgiler veren Başkan Yalçın ''Akdağmadeni'ne 10 yılda yapılacak hizmetleri 4 yılda yaptık. Yeter mi? Yetmez diyoruz. Orman yolu caddemizde çalışmalarımız başladı. Allah'ın izni sizlerin desteğiyle birkaç haftaya tamamlanacak. Yeni bir izide oraya bırakacağız. Akdağmadeni'ne yakışmayan hanlar sokağın ihalesini yaptık. Binaların cephe sağlıklaştırmasını, sokağın aydınlatmasını yollarını yapacağız. Çamlık mahallemizde özellikle muhacir vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgede ''Mübadele Anıtını'' ve ''Selanik Parkı''nı yapıyoruz. Saat kulesi meydanı arkasında kalan 3 bina vardı. İkisini kamulaştırıp yıktık dün itibariyle son kalan binanında istimlak çalışmalarını tamamladık.  İlçemize yeni bir meydan kazandıracağız. Orada da izimiz olacak.
Kadıpınarı’nda 40 yıldır atıl durumda olan otel inşaatını yıktık. Kır düğün alanı ve restoran olarak planlıyoruz.  Yeni Mahalleye Dr. Devlet Bahçeli Sosyal Tesislerini yapacağız. Seyrantepe Mahallemize Spor Kompleksi yapacağız. Yeşiltepe Mahallemize yeni bir park yapacağız..
Yapmış olduğumuz çalışmalarla içme suyu sıkıntısı yaşamadık. İnşallah 2 yıl debi ölçümleri tamamlanan, yakın zamanda ihale sürecine girecek olan göletimizle birlikte Akdağmadeni'nde içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Bu yılda yoğun çalışmalarla geçen bir dönem olacak.”

Editör: Hakimiyet Gazetesi