Yozgat’ta vatandaşlar günü birlik gezi turlarına yakın ilgi gösteriyor. Yozgat’ta turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler, düzenledikleri gezilerde, günü birlik turlarına ilginin giderek arttığını söyledi. Fiyatların da uygun olması nedeniyle özellikle hafta sonlarını geziye katılarak geçirmek isteyen vatandaşlar için çeşitli alternatifler sunuluyor.
Yükselen maliyetler yüzünden yaz tatili planlaması yapamayanların yeni gözdesi günübirlik turlar oldu. Yozgat’ta son dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören kültür turları ile Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine turistik ziyaretler yapılıyor.
Yozgat’tan kalkan tur arabaları ile Karadeniz turları gerçekleştirilirken vatandaşlara değişik turizm mekanları görmeleri sağlanıyor. Vatandaşlar, Anadolu’nun benzersiz tarihi ve eşsiz doğası ile iç içe geçmiş bölgelerine rahat ve konforlu bir yolculukla ulaşarak keyifli bir gün geçiriyor.
Turlar için adeta yarışa giren tatil meraklıları, yaz günlerini bu şekilde renklendirirken, en çok katılımcı olan turların başında ise Karadeniz geliyor. Günü birlik Karadeniz turlarının bin liradan başlayan fiyatlarla gezi meraklılarına sunulduğunu anlatan seyahat acentesi işletmecileri, “Konaklama gün sayısı arttıkça fiyatlar da değişkenlik gösteriyor” dediler.
 Samsun ile başlayan Karadeniz turları Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize güzergahından oluşuyor. Tur işletmecileri Karadeniz bölgesinden farklı illere de özel programlar düzenliyor.
Tur işletmecileri, Yozgat’ın farklı bölgelerine de özel turlar düzenleyerek kentin tanıtımına da katkı sunuyor.
                                        HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi