31 Mart Yerel Seçimlerinde Yozgatlıların tercihlerini Milli Görüş ve Yeniden Refah Partisinden yana kullandığını ve Türkiye genelinde büyük bir başarı elde ettiklerini anlatan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Yozgatlılara teşekkür etti.
31 Mart Yerel Seçimlerimde Belediye Başkanı seçilen Başkanları tebrik eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ‘’Yeniden refah partimiz 20 ilde yüzde 10'un üzerinde oy almıştır. 132 ilçede yüzde 20'nin üzerinde oy almıştır ve 210 ilçede de yine yüzde 10'un üzerinde oy alarak belediye başkanlığını kazanmasa bile pek çok bölgede çok ciddi başarı göstermiştir. Milletimiz tercihini Milli Görüşten ve Yeniden Refah’tan yana kullanmıştır. Bu sonuçlar Milli Görüşün ikinci 40 yılda yeniden şahlanışı demektir ve Yeniden Refah Partimizin iktidar yürüyüşünün ayak sesleri demektir. Bu sebeple Aziz milletimize Yeniden Refah Partimize göstermiş oldukları bu teveccühten dolayı bir kez daha en içten teşekkürlerimi sunuyor seçim sonuçlarının ülkemize milletimize insanlığa Yeniden Refah Partimize, Milli Görüş hareketine hayırlar getirmesini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Bugün ortaya koyduğumuz belediyecilik anlayışımız da aslında yeni ortaya çıkmış bir anlayış değil 1989 ve 1994'te uygulanan Milli Görüş belediyeciliğinden köklerini almaktadır’’ dedi.
YOZGAT’A HİZMET ETMEK BÜYÜK BİR ŞEREF VE ONUR
Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘’Teşekkürler Türkiye’’ programına konuşan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan “Değerli kardeşlerim 30 yıl önce 27 Mart 1994 mahalli seçimlerinde Refah Partisi'nin belediye başkan adayı olarak Yozgat'ta siyasete başladık. 1994 seçimlerinde ufak bir farkla seçimi kaybettik. Sonrasında 1995 yılında yapılan genel seçimlerde yine Refah Partisi'nin Yozgat Milletvekili olarak rahmetli hocamla birlikte Yozgat'ımıza ve Türkiye'mize hizmet etme imkanımız oldu. Tabii ki 30 yıl sonra tekrar Yeniden Refah Partisi'nin bir mensubu olarak Yozgat'a belediye başkanı olmak, Yozgat'ımıza hizmet edebilmek benim için çok büyük bir şeref, çok büyük bir onur. Bu tür imkanlar güzel şeyler yapabilmek için güzel hedeflere ulaşabilmek için bir fırsattır. Tabii ki kimileri bu imkanları bir imkan olarak görür. Kimileri de bir fırsat olarak görür. Kimileri millete hizmet etmek için görür, kimisi de kendilerine, yakınlarına hizmet edebilmek için etrafına, çevresine hizmet edebilmek için bir fırsat olarak görür. Bizim tek niyetimiz memleketimize hizmet etmek. Az önce genel başkanımız da ifade etti. 1989 ve 1994 yıllarındaki süreçte kazanılmış olan birkaç tane belediye, il belediyesi, birkaç tane ilçe belediyesi daha sonrasında Türkiye'de milli görüş iktidarının yolunu açtı. O belediyeler benim için hep örnek oluşturdu. O belediyelerde hep güzellikler başladı. Onlardan birisi de o zaman gene Şanlıurfa belediyemizdi. Şimdi biz Yozgat olarak ona eklenmiş olduk. Milli görüşün bu yeni döneminde Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa ve Yozgat başta olmak üzere Yeniden Refah Partili belediye başkanı kardeşlerimizle birlikte milli görüşün yeniden iktidar olma yolunu açma noktasında hedef çalışmaları yapabilirsek bu noktada bir fayda olursa, bir gayretiniz olursa bizim için en büyük onur, en büyük şerefte bu olur” ifadelerine yer verdi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi