Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanlığı kongresi Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ülkücü camianın toyu olan kongreye mevcut başkan Tekin Irgatoğlu tek aday olarak girecek.
Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda yapılacak olan il kongresi, MHP’nin bugüne kadar gerçekleştirilmiş en yoğun katılımlı toplantısı olacak.
 MHP Yozgat  İl Başkanlığı kongresi için geri sayım başladı. 9 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan kongre için hazırlıklara start verilirken, yerel seçimler öncesinde ülkücü camiadan birlik beraberlik mesajları verilecek.
MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, 11 Ağustos’ta Merkez İlçe Kongresi ile başlayan kongrelerin 14 ilçede, Milliyetçi Hareket Partisine yakışır bir olgunluk, disiplin ve coşkuyla gerçekleştiğini söyledi.
Irgatoğlu, kongre süreçlerinin sorunsuz geçtiğinin altını çizerek, “Süreç çok güzel geçti. Bütün teşkilatlarımız birlik beraberlik içerisinde enerjik ve dinamik kadrolarla önümüzdeki yerel seçimlerde de çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ilçe kongrelerimizde net bir şekilde gördük” dedi.
Pazar günü Büyük Sinema Salonu’nda bir araya gelerek şu ana kadar yapılabilmiş en coşkulu kongreyi yapacaklarını vurgulayan Irgatoğlu, “Bizim siyaset anlayışımızda diri kalmak var, dik durmak var, aziz milletimiz ve yüce devletimiz için mücadele etmek var” ifadelerini kullandı. 
KONGRELER TOYUMUZ
MHP İl Başkanı Irgatoğlu, “Kongreler bizde hiçbir zaman başkanlık yarışı olarak algılanmamıştır. Kongreler bizde toydur, düğündür, güçlenmektir, yenilenmektir, güven tazelemektir, dinçleşmek, gürleşmek, gelişmek ve genişlemek içindir. Bu anlayışla yarım asırlık bir dönemi geride bırakmış bir siyaset anlayışını temsilen bizler, milletimizin huzur ve selameti, ülkemizin güvenliği ve bekası için her daim ayakta, her daim hazır ve nazır, her daim milletimizin emrine amade olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. 
AYRI-GAYRI YOK 
9 Eylül Cumartesi günü yapacakları kongrenin birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve huzur ortamında geçeceğini vurgulayan İl Başkanı Irgatoğlu, “Bizde hiçbir zaman ayrı-gayrı olmamıştır. Bizde hedef tektir, ülkümüz tektir, gayemiz tektir. Bizim sesimiz de, sözümüz de, özümüz de birdir. Bizim üzerinde yükseldiğimiz tarihimiz de bellidir, toprağımız da bellidir, kıblemiz de bellidir. Bugüne dek milletimiz neyi istiyorsa, neyi arzuluyorsa ve bizden neyi bekliyorsa, biz onu yaptık. Çizgimiz sabittir, istikametimiz kavidir, rotamız nettir, gücümüz millettir, ülkümüz devlettir” ifadelerini kullandı.
‘Kongrelerimiz, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi'nin çizdiği '2024'e doğru diyar diyar Anadolu' rotasına uygun doğrultuda, partimize yakışır bir şekilde gerçekleşecektir’ diyen Başkan Irgatoğlu şunları kaydetti:
“Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde teşkilatlarımızı hazırlamak maksadıyla önemli gördüğümüz kongrelerimizde tek aday, tek liste yer alacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bir kez daha perçinleyeceğimiz ve toy havasında geçecek kongrelerimizde tüm dava arkadaşlarımızı görmekten memnuniyet duyacağız. Ülkücü-Milliyetçi Hareketin tüm mensuplarını toyumuza davet ediyorum”
                SEVİLAY KAYAASLAN

Editör: Hakimiyet Gazetesi