312 kişinin katıldığı toplantıda fabrikanın yenilenmesi ve bakımı hakkında değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “Turhal Şeker’i her gün yenileniyor görmek, personelimizin heyecanını ve başarma arzusunu hissetmek bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor.” Dedi.
Akay “Turhal Şeker Fabrikamızı ziyaretimizin birinci gününde öncelikle muvakkatlık verilen 312 personelimize hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için tüm personelimizin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.
 Sendikada görev üstlenen arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Fabrikanın yenileme ve bakım uygulamalarını inceledik. Zile Emirören köyünde Hacı Bektaşı Veli’nin Halife’si Anadolu Erenlerinden Abdal Musa türbesini ziyaretle bölge çiftçilerimizle türbe bahçesinde sohbet toplantısı yaptık. 
Çiftçimiz Mustafa Kublay’ın pancar tarlasında damla sulama uygulamasını ve Arge birimimizin bölgede yaptığı tohum denemelerini yerinde gördük.
Boğazlıyan Cavlak’ta (Bahariye) değerli çiftçi kardeşimiz Murat Adaş’ın 18 dönümlük tarlasında uyguladığı damla sulama sistemini yerinde inceledik. Her yönüyle çok faydalı bir uygulama olduğunu bizzat gözlemledik. Bu vesile bölge çiftçilerimizle hasret giderdik, sohbet ettik. Allah cümlesine sağlık afiyetle bol kazanç ihsan eylesin.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi