BAL’da futbol kara günü olarak nitelendirilen Murat 2020 Gençspor ile Yozgat Belediyesi Bozokspor arasındaki karşılaşmanın yankıları sürüyor. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren kırmızı siyahlı temsilcimizin maç öncesi, maç anında ve maç sonunda maruz kaldığı saldırılar tepki çekti. Saha içi ve saha dışı olayların had safhaya ulaştığı, taraflı tarafsız her kesimin rahatsızlık gösterdiği olaylara karşı birliktelik sergilendi.
Yozgat’ta siyasilerin yanı sıra STKlar, taraf grupları ve Türkiye genelindeki bir çok kulüp taraftarları da Bozokspor’a destek açıklamalarını yineledi.
AKGÜL: ÖRNEK 
OLACAĞIZ
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, mevzubahis Yozgat ise gerisi teferruattır, başlığı ile yaptığı paylaşımda, ‘’Genç Muratspor ile oynadığımız müsabakanın maç öncesi, maç anı ve maç sonrasında yaşanılan olayları şiddetle kınıyorum. Şehrimizin takımı Yozgat Belediyesi Bozokspor'un yanındayız. Her ne yaparlarsa yapsınlar, neye başvurursalar başvursunlar, engel tanımaz aşarız!! Değerli Yozgatlı hemşehrilerim; Bize taş atanlara biz gül atacağız, bize kötü söz edenlere biz kem söz etmekten kaçınacağız. İnanıyorum ki; Hem kardeşlikte örnek olacağız hem şampiyonluğa ulaşıp başarılarımızla alkış alacağız. Yolun sonu inşallah şampiyonluk’’ dedi. 
ŞAHAN: BOZOKSPOR’UN
YANINDAYIZ
AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan ise yaptığı paylaşımda şunları söyledi; ‘’Bizler Yozgat’ımıza ait hiçbir değeri yalnız bırakmayız!  Yozgat Belediyesi Bozok Spor’un yanındayız. Sporcuların kaldıkları otelden, maçın oynadığı stada, ısınma çalışmaları sırasından maç esnasına kadar yapılan sistematik saldırılar ve tahrikler devamında, 11 sarı kart, 3 kırmızı kart ile futbol tarihine kara leke olarak geçmiştir. Yozgat Belediyesi Bozok Spor'umuzu durdurmak için yanlış yollara başvuranları şiddetle kınıyorum! Bozok diyarı Yozgat’ımızın yiğit evlatları şampiyonluk yolunda hakkı neyse onu alacaktır.’’ 
ALTUNTAŞ: KINIYORUZ
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş ise ‘Kınıyoruz’ başlığı ile yaptığı paylaşımda şöyle söyledi; ‘’Sporcuların kaldıkları otelden, maçın oynadığı stada, ısınma çalışmaları sırasından maç esnasına kadar yapılan sistematik saldırılar ve tahrikler devamında, 11 sarı kart, 3 kırmızı kart ile futbol tarihine kara leke olarak geçmiştir. Bizlerde büyük hayal kırıklığı oluşturan çirkin davranışlar nedeniyle duyduğumuz üzüntüyü belirtiyor, Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübümüze geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sporun barış ve dostluk değerleriyle bağdaşmayan bu olayları asla tasvip etmiyor, Yozgat Belediyesi Bozokspor'a yapılan saldırı ve tahrikleri kınıyoruz.’’
AÇIKEL: BOZOKSPOR
YOZGAT’IN DEĞERİ
MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Ömer Açıkel ise yaptığı paylaşımda şunları belirtti; ‘’Bölgesel Amatör Lig 11. Grupta yer alan temsilcimiz Yozgat Belediyesi Bozokspor’umuzun Murat 2020 Genç Futbol Kulübü ile oynadığı maçta yaşanan olayları şiddetle kınıyoruz. Sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna aykırı bu tür çirkin görüntülerin tekrarlanmaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Maç öncesi çıkan kavgalar, maçın geç başlaması ve hakemin hatalı kararları kabul edilemez. Bu tür provokasyonlara karşı sağduyulu davranmak ve sporun güzelliğini gölgelememek hepimizin görevidir.
Yozgat Belediyesi Bozok Spor’umuz, Yozgat’ın en önemli değerlerinden biridir. Bu güzide kulübümüze sahip çıkmak ve her zaman yanında olmak hepimizin görevidir. Yaşanan bu talihsiz olayların bir daha tekrarlanmamasını temenni ediyor, Yozgat Belediye Bozok Spor’umuza bundan sonraki maçlarında başarılar diliyoruz.’’
TAŞTAN: CEVAP
 VERİLECEKTİR
İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan da, ‘’Şehrimizin takımı Bozokspor’a yapılan çirkin saldırı ve berbat hakem yönetimine karşı takımımızın her anlamda yanındayız. İnanıyorum ki Bozokspor şampiyon olup üst lige çıkarak herkese gerekli cevabı verecektir. Şehrimizin tüm takımlarının her zaman destekçisi olacağız’’ şeklinde görüş bildirdi.
ARSLAN:ESEFLE 
KINIYORUM
Yeniden Refah Partisi Belediye Başkanı Adayı Kazım Arslan ise “Rekabet gelip geçicidir, aslolan ise hepimizin içinde olan Yozgat sevgisidir. Bugün oynanan Murat 2020 Genç karşılaşması esnasında Bozoksporumuz'a karşı Bingöl’de yapılan saldırıları esefle kınıyorum” ifadelerini kullandı.
AYDOĞMUŞ: SALDIRI
YOZGAT’A YAPILI
Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, ‘’Ya bu vatanı sevecekseniz ya da terk edeceksiniz. Bingöl Genç Stadında Yozgat Belediyesi Bozok Spor'a karşı yapılan futbol terörünü şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bölgesel Amatör Ligi 11’inci grupta şampiyonluk mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor ile Bingöl temsilcisi Murat 2020 Gençspor ile oynadığı müsabakada Yozgat Belediyesi Bozok Spor'a karşı yapılan futbol terörünü şiddetle kınıyorum. Bu olay sadece Yozgat Belediyesi Bozok Spor'a değil vatanını, milletini, bayrağını seven tüm insanlara karşı yapılmıştır. Buradan yeşil sahalara kadar taşan terörist eylemleri yapanlara söylüyorum "Ya bu vatanı seveceksiniz yada defolup gideceksiniz" Olayda hakeminden rakibine, taraftarından yöneticisine kadar kimlerin bir dahli varsa yüce Türk adaletinin önünde hesap vermelidir. Yozgat sahipsiz değildir’’ diye konuştu.
MALATYA: GEÇMİŞ 
OLSUN BOZOKSPOR
Malatyaspor Fan hesabından yapılan paylaşımda ise, ‘’Bugün Bingöl’de oynanan tiyatroyu izledik, değişen bir şey yok. Yakışıksız bir gündü. Grubumuzun çirkinleşmesi bizim istemediğimiz bir şey, Geçmiş olsun Yozgat Bozokspor’’ denildi.
AKSARAY: BOZOK 
ŞAMPİYON OLACAK
Yeni Aksarayspor’dan yapılan açıklamada ise şunlar söylendi; ‘’Kınama, Murat 2020 Gençspor - Yozgat Belediyesi Bozok maçında çıkan olayları kınıyoruz. Yozgat halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta mücadele eden Grubun açık ara lideri Yozgat Belediyesi Bozokspor takipçisi 12 Bingölspor'un 8 puan önünde bulunuyordu. 12 Bingölspor'un saha dışı futbola yaklaşımı ilk önce Erciyespor karşısında kendini gösterdi. Daha sonra Yozgat Belediyesi Bozoksporu hedef alan paylaşımlar yapan 12 Bingölspor geçen hafta oynayacağı Murat 2020 Gençspor'un ligden çekildiğini beyan ederek sahaya çıkmaması sonucu hükmen galip gelmişti. Bu hafta aynı takım maddi sorunları çözdüğünü söyleyerek Yozgat Belediyesi Bozokspor karşılaşmasına çıkma kararı aldı. Yozgat Belediyesi Bozokspor Genç'te daha maç başlamadan saldırıya uğradı. Maç başladı. Diyarbakırlı Hakem 42. dakikada Bozoksporlu iki oyuncuya kırmızı kart gösterdi. Sahada 9 kişi mücadele eden Bozokspor aleyhine maçın hakemi 57. dakikada penaltı kararı verdi. Hakem maçın 63. dakikasında Bozokspor'a 3. kırmızı kartını gösterdi. Murat 2020 Gençspor 68, 81 ve 88. dakikalarda bulduğu goller ile maçı 4-0 kazandı. 16 maçlık galibiyet serisinden sonra futbol teröristleri tarafından katledilen maçtan sonra Aksaray halkı olarak Yozgat Belediyesi Bozokspor'un yanında yer aldığımızı kirli hesap peşinde koşanların hüsrana uğrayacağını buradan beyan ederiz. Bozokspor'a kalan maçlarında başarılar diliyoruz. Sezon sonunda Şampiyon olarak ipi göğüsleyeceklerine inanıyoruz.’’
KIRIKKALE: 
BOZOK KATLEDİLDİ
Kırıkkale’den Geçmiş olsun paylaşımı, Kırıkkalespor Daltonlar Taraftar Grubu ise yaptığı paylaşımda; ‘’Geçmiş olsun Yozgat Bozokspor. Bölgesel Amatör Lig 11. Grup'ta açık ara lider olan Yozgat Belediyesi Bozokspor 19. Hafta Mücadelesi için gittiği Bingöl deplasmanında yapılanlar yeşil sahalarda ki spora gölge düşürmüş futbol adına kara leke olarak tarihe geçmiştir. Kafilenin kaldığı otelden başlayarak, maçın oynanacağı Genç İlçe Stadyumuna kadar gerçekleştirilen sistematik saldırılar ve tahrikler, stadyuma ulaşılması ile bir başka boyuta taşınmış Yozgat Bozokspor linç edilmeye çalışılmıştır. Maç öncesi ısınmaya çıkan futbolculara sahaya giren taraftarlar saldırırken maçın hakemi ise yaşananlara göz yumarak tam güvenlik önlemi aldırmadan maçın başlamasına karar vermiştir. Maçın başlaması ile birlikte tüm takdir haklarını Bingöl ekibi Murat 2020 Genç Spor'dan yana kullanan maçın orta hakemi 11 Sarı Kart, 3 Kırmızı Kart göstererek Yozgat Bozokspor'u sahada adeta katletmiştir. Yaşanan bu olaylardan ötürü Yozgat Belediyesi Bozokspor teknik heyetine, futbolcularına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileriz. 11.Grupda şampiyon olarak bu yaşananlara cevabı vereceğinize canı gönülden inanıyoruz’’ dediler.
KAYA: BOZOK ŞAMPİYON
Yozgatspor’un eski futbolcularından Muharrem Kaya, ‘’Yozgat benim için ayrı bir şehirdir. Yozgat Bozokspor’a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum sen şampiyon olacaksın Yozgat Bozokspor’’
                HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi