AK Parti’de yerel seçimler öncesi olağanüstü kongre yarın gerçekleştirilecek. Yozgat’tan, olağanüstü büyük kongreye yaklaşık bin 500 partilinin katılması bekleniyor.
Ak Parti, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesi kongreye gidiyor. "Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni, Hep İleri" temasıyla gerçekleştirilecek olan kongre, 7 Ekim Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda yapılacak.
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  Olağanüstü Büyük Kongre öncesi basın toplantısı düzenledi. 
İl Başkanı Başer, 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde düzenlediği basın toplantısında, 14 Ağustos 2001’de Genel Başkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, “Aydınlığa açık, karanlığa kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti'nin, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletin derin teveccühüne mazhar olduğunu söyledi.
HER ZAMAN DİNAMİK KALDIK
Ak Parti’nin yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olduğunun altını çizen İl Başkanı Başer, “Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır. 22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan Ak Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. Ak Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. Kıymetli basın mensupları, nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz” dedi.
TÜRKİYE YÜZYILINI 
TAÇLANDIRACAĞIZ
Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen her defasında kan tazelemeyi adeta kendilerine bir vazife olarak bildiklerine dikkat çeken Başkan Başer, ”Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski, yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız” diye konuştu.
GENEL BAŞKANINIMIZIN 
ARKASINDAYIZ
İl Başkanı Başer açıklamasında şunları kaydetti:
”Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. “Hep yeni hep ileri” diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef çerçevesinde önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongremizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”                    REŞİT ÜNAL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi