Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, makam odasındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının kaldırıldığına yönelik iddialara cevap verdi.
Sosyal medya hesabından iddialara cevap veren Başkan Arslan, iddiaların kabul etmezken, ucuz siyaset yapıldığını ileri sürdü.
Başkan Arslan, açıklamasında şunları kaydetti:
“Yaklaşık 20 gün önce seçim yapıldı, ve bizlerde 20 gündür işimiz başındayız, Yozgat için iyi bir şeyler, doğru bir şeyler yapmanın gayreti içindeyiz.
Bu süreç içerisinde Yozgat’ta bir şeylerin değişmeye başladığını insanlarımız gördü. İnsanlarımız bir şeylerin değişe bileceğine de umutlarını tazelediler ve biz biliyoruz ki Yozgatlı hemşerilerimizin şahsımızla ilgili çok büyük bir güveni var ve aynı zamanda da çok büyük beklentileri var.
Yeni bir belediye devir aldık, doğal olarak devir aldığımız belediyenin tablosunu, devir aldığımız noktalarda nelerle karşılaştığımızı halkımızın bilmesi için belediyemizde yapılan bir takım yanlış uygulamaları paylaştık.
Bu bir siyaset değildir, bu bir karşıtlık değildir, bu herhangi bir partiye yâda geçmişte burada görev yapan arkadaşlarımızla ilgili bir düşmanlık değildir.
Biz hayatımız boyunca hakkı ve hakikati konuşmak zorundayız,  hak ve hakikat yolunda, doğru bir şeyler yapma yolunda gayret etmek zorundayız.
Şayet yanlış giden Bir şeyleri paylaşıyorsak,  yanlış giden bir şeyleri kamuoyunun gündemine getiriyorsak, bu tamimiyle kamuoyunun bunu tamamen bilmesi gerektiği içindir.
Ancak geçtiğimiz günden beri bazı internet sitelerinde, bazı internet gazetelerinde AK Parti İl Başkanının beyanına dayanarak bir takım yalan haberler çıkmıştır. 
Bu basın toplantısını, bu canlı yayını yapmamızın nedeni de budur.
İddia edilen şey şu ‘ bizim Belediye Başkanlığı makam odasındaki Cumhurbaşkanımızın resmini kaldırdığımız’ iddiasıdır.
Bu iddia tamamen yalandır, hiçbir zaman Cumhurbaşkanımızın resmi bu odadan kaldırılmadı, bende bu ülkenin bir ilinin belediye başkanı olarak, Cumhurbaşkanımızı kendi cumhurbaşkanı olarak kabul ediyorum. Cumhurbaşkanımızı sevdiğini iddia edenler, bu yalanları ortaya atanlar kadar da, cumhurbaşkanımıza en az onlar kadar saygımız vardır, çünkü bu devletin cumhurbaşkanıdır, seçim bitmiştir 31 Martta orada kalmıştır.
Şimdi bize düşen önümüze bakmaktır yeni şeyler konuşmaktır.
Önümüze bakarken de birbirimize yardımcı olmaktır, Yozgat halkı karar verdi Yeniden Refah Partisinden beni seçti, bu noktada herkes halkın iradesine saygı göstermek zorundadır.
Ben beklerdim ki bu tür yalan haberlerle kamuoyunu meşgul etmek yerine, bize nasıl yardımcı olacaklarının, bizimle beraber Yozgat’tı nasıl büyütebileceklerini n gayreti içinde olsalar ve el ele Yozgat’tı daha güzel noktalara taşıya bilsek benim beklentim bu yönden.
Ben beklerdim ki bir kaşık suda fırtına koparmaya, olmayan bir yanlışımız üzerinden fırtınalar koparmak yerine, yine bir fotoğraf üzerinden bizleri yıpratmaya çalışmak yerine keşke geçmiş dönem yapılan hatalarda bu kadar hassas olsalardı ve yapılan yanlışlara karşı dursalardı, yapılan yanlışların yapılmaması için gayret etselerdi,  yapılan yanlışların yapılmaması için kamuoyu oluştursalardı.
Ama bizim gündeme getirdiğimiz birçok yanlış karşısında bir çok haksızlık karşısında suspus olanlar seslerini çıkarmayanlar az öncede ifade ettiğim gibi bir bardak suda fırtına koparmaya çalışıyorlar.
Ben göreve başladığımdan beri bu odadan Cumhurbaşkanımızın resmi hiç indirilmemiştir, yalan söylüyorlar, iftira ediyorlar, ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar bir takım yanlışları unutturmaya çalışıyorlar, bir takım haksızlıkları unutturmaya çalıştırıyorlar.
Biz Yozgat için çalışmak istiyoruz, bizim fotoğrafa, resimle kaybedecek vaktimiz yok.
Bizim yanlışlarla kaybedecek vaktimiz yok.
Bizim yanlış insanlarla kaybedecek vaktimiz yok.
Yozgat’tın ne durumda olduğunu Yozgatlı hemşerilerimiz 20 günlük mesaimizde öğrendiler.
Bu noktada bir şey daha vurgulayacağım”  geçmişte de bizim bulunduğumuz siyasi iktidarın, siyasi partilerin idareleri döneminde bir kesim bu günkü tabiriyle laikçi kesim, yaptıkları yanlışı gündeme getirdiğimizde  hemen Atatürk fotoğrafının arkasına sığınmaya çalışırlardı, hemen Atatürk isminin arkasına sığınmaya çalışırlardı biz Atatürkçüyüz de şöyle yaptınız, bir laikçiyiz de  böyle yaptınız diye.
Şimdi o yanlışın benzerini arkadaşlarımız yapıyor, nasıl yapıyor,  ortada bir takım yanlışlar var, yanlış uygulamalar var biz bunları gündeme getiriyoruz, bu yanlışlıkları unutturmak için yanlış açıdan çekilmiş bir fotoğrafa, odamdaki fotoğrafın arkasına sığınarak cumhurbaşkanımızın resmini buradan indirdiğini söylüyorlar.
Cumhurbaşkanımızın resmi buradan hiçbir zaman indirilmedi. 
Şimdi benim o arkadaşlara tavsiyem var,  bu fotoğraf için gösterdiğiniz hassasiyeti , cumhurbaşkanımızın istemediğine inandığım ve cumhurbaşkanımızın istemediği, haksızlıkları gidermek içinde bu hassasiyeti gösterin.” 
                       HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi