Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen operasyonlar, uyuşturucu tacirlerine yönelik etkili bir mücadeleye dönüşüyor. 01-08 Eylül tarihleri arasında il genelinde gerçekleştirilen 11 ayrı operasyonda elde edilen başarılı sonuçlar, uyuşturucu ticaretinin önlenmesi ve bağımlılıkla mücadele konusundaki kararlılığın bir göstergesi olarak öne çıkıyor.
Operasyonlar sonucunda ele geçirilen uyuşturucu madde miktarları şu şekildedir: 6.098 gram esrar, 153 kök kenevir, 3.43 gram metamfetamin,  69 adet sentetik ecza hapı, 10.4 gram bonzai,1 adet hassas terazi.
Bu operasyonlar neticesinde 20 şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan işlem yapılmıştır. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, bu başarılı operasyonlara imza atan personellerini tebrik ederek, ilimizi uyuşturucu ticareti ve bağımlılıkla mücadelede öncü bir konuma getirmeye devam ediyor.
Yozgat Valiliği, uyuşturucu ticaretinin kaynağına inmek ve kökünü kurutmak için kararlılıkla operasyonların sürdürüleceği taahhüdünü veriyor. Toplumun bu mücadeleye katkı sunmasının yanı sıra, Emniyet ve Jandarma güçlerine olan desteği de sürdürüyor.
Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti ile mücadelede alınan bu önemli sonuçlar, Yozgat'ın daha sağlıklı ve güvenli bir geleceğe adım atmasına katkı sağlamaktadır. “
               HABER MERKEZİ