Hafta içerisinde Cumhur İttifakı Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan ve Ethem Sedef’in devreye girmesiyle deplasman yasağının kalkmasıyla Yozgat, Malatya’ya aktı. 
Milletvekilleri Süleyman Şahan ve Ethem Sedef’in de gittiği Malatya’da kırmızı siyahlı takım da üzerine düşeni yaparak deplasmandan üç puanla döndü.
Malatya'ya giden milletvekilleri Süleyman Şahan ve Ethem Sedef, kırmızı siyahlı takımı desteklemek için stadyumu dolduran taraftarlarla bir araya geldi.
Maçın başlama düdüğü ile birlikte kıran kırana geçen mücadelede kırmızı siyahlı takım, rakip sahada üstünlük kurmayı başardı. İlerleyen dakikalarda ataklarını sıklaştıran takım, skoru lehine çevirmeyi başardı. Son dakikalara girilirken rakip takımın baskısı artsa da kırmızı siyahlılar, savunmalarını başarıyla sürdürdü ve sahadan 3 puanla ayrılmayı başardı.
Milletvekilleri Süleyman Şahan ve Ethem Sedef, maç sonrası takımı tebrik ederek başarılı performanslarından dolayı kutladılar. Takımın deplasmandan galibiyetle dönmesindeki katkılarıyla ilgili olarak da memnuniyetlerini dile getirdiler. Kırmızı siyahlı takımın taraftarları da milletvekillerine teşekkür ederek desteklerinden dolayı minnettarlıklarını ifade ettiler.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi