Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci grubunda  Malatyaspor ile Yozgat Belediyesi Bozokspor arasında oynanacak kritik karşılaşma için alınan deplasman yasağı kaldırıldı. 
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan ve Ethem Sedef ‘in yaptığı girişimler sonuç verdi. Kritik karşılaşmada Yozgatlı taraftarlar takımlarını destekleyecek.
BAL Ligi’nde  şampiyonluğa koşan Yozgat Belediyesi Bozokspor’a Malatyaspor maçı öncesi müjdeli haber geldi. Malatya İl Güvenlik Kurulu’nun aldığı   deplasman yasağı yoğun talepler üzerine kaldırıldı. 
Malatyaspor ile Yozgat Belediyesi Bozok arasında Pazar günü oynanacak karşılaşma kapsamında Malatya İl Güvenlik Kurulu kararının aldığı deplasman yasağı yoğun talepler üzerine kaldırıldı. Kırmızı siyahlı yönetim ve taraftarlar başta olmak üzere kentin önemli siyasilerde devreye girdi. 
Malatya İl Güvenlik Kurulu’nun  aldığı karar meclise kadar taşındı. Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan ve Ethem Sedef  kırmızı siyahlı taraftarların ve spor kamuoyunda yükselen sese karşılık verdi.  Milletvekilleri, deplasman yasağı için devreye girdi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Malatya Valiliği ile görüşen Milletvekili Akgül’ün girişimiyle alınan yasak kararı kaldırıldı.
Öte yandan Bozokspor’dan yapılan paşlaşımda destek ve katkı verenlere teşekkür edildi.
Paylaşımda, “Taraftar yasağı kaldırıldı. Bozokspor taraftarı Malatya’da yerini alacak…
Öncelikle sayın milletvekillerimize ve Yozgat valimize ilçe belediye başkanlarımıza, parti il başkanlıramıza taraftarımıza teşekkür ediyoruz.  Biz birlikte daha güçlüyüz bu şampiyonluk bu şehre gelecek. Bekle bizi 3. lig geliyoruz” denildi.
                           ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi