Yozgat Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu beraberinde  Yönetim kurulu üyeleri Abdullah Sağ, Yusuf Canbolat ve Mehmet Şenyiğit, Veteriner Fakültesi öğrenci temsilcisi Erkan Çalık ile Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar’ı ziyarette bulundu.
Ziyarette veteriner fakültesinin talepleri görüşüldü. Oda Başkanı Anteplioğlu, Yozgat’ın önemli hayvancılık  bölgesi olduğunun altını çizerek, fakültesinin önemli katkılar sağlayacağını vurguladı. Oda başkanı Anteplioğlu,  Rektör Yaşar’a konukseverliği ve hoş sohbeti için ayrıca teşekkür etti.
Oda Başkanı Anteplioğlu, Rektör  Yaşar’a el yapımı tablo hediye etti. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisinin de Veteriner Fakültesi’nin Yozgat’ın hayvancılık potansiyelini geliştirecek projelere imza atacağını söyledi. Bilim yuvası olan üniversitelerde üretilen bilginin sahaya yayılması ve tüm vatandaşların bu bilgiden istifade etmesi için çalışacaklarını belirten Rektör Yaşar, projelerin hayata geçirilmesi konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edeceklerini vurguladı.
                                                           REŞİT ÜNAL

Editör: Hakimiyet Gazetesi