Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda istikrar ve başarının değişmeyen adresi, yüzlerce kazanımın mimarı Diyanet - Sen yetkiyi göğüslemenin haklı onurunu yaşıyor. 
ÜYE SAYILARI BELLİ OLDU
Diyanet-Sen Yozgat’ta 723 üyesiyle tekrar yetkili sendika oldu. Diyanet - Sen aynı hizmet kolundaki diğer 7 sendikanın toplamına dahi büyük fark atarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamış oldu.  Memur-Sen'in alt iş kolu olan Diyanet-Sen, Yozgat’ta  diyanet çalışanlarını bir kez daha  temsil yetkisini üstlendi.
Yozgat’ta 7 sendikanın üyeye sahip olduğu Müftülükte Diyanet Sen’in 723 üyeye, Diva-Sen’inde 597 üyeye sahip olduğu belirlendi. Türk Diyanet Vakıf-Sen’in 38, Din Bir-Sen’in 16, Bağımsız Diyanet-Sen 1, Diyanet Kardeşliği Sen 1, Mil Diyanet-Sen’in 1 üyesi bulunuyor.
HAKLI GURUR
Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda istikrar ve başarının değişmeyen adresi, yüzlerce kazanımın mimarı Diyanet-Sen yetkiyi göğüslemenin haklı onurunu yaşıyor. 
Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, 568 erkek, 155 kadın olmak üzene 723 üye sayısıyla İl ve İlçe Müftülüklerinde yetkiyi göğüslediklerini söyledi.
Berker, “Din görevlileri ve vakıf çalışanlarının, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada Diyanet-Sen’e güvenmektedir. Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir” dedi.
GÜVENİN ADRESİ
Diyanet-Sen’in din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatladığının altını çizen Berker,  Din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada Diyanet-Sen’e güvendiğini dile getirdi.
Diyanet-Sen Şube Başkanı Berker, “İlimize bağlı ilçelerde, mahalle, ve köylerde adım adım teşkilatını gezen, onların dertleri ile dertlenen gece gündüz, kar kış, demeden bu dava için, Diyanet-Sen sevdası için ter akıtan Diyanet-Sen’in lider kadrosunun çalışmaları Diyanet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanları tarafından takdir edilmektedir. Diyanet ve Vakıf çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması için mücadele veren; Türkiye’nin ve dünyanın sosyal ve siyasal meselelerine hassasiyet gösteren; 1998 yılından beri kuruluş felsefesinden taviz vermeden, ilk günkü azim, heyecan ve kararlılıkla yoluna devam eden Diyanet-Sen, bu sonuçlar ile yeni bir destana ve büyük bir başarıya imza atmıştır” diye konuştu.
HİZMETE DEVAM
Sendika Şube Başkanı Berker açıklamasında şunları kaydetti:
“Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak, bütünleşmesi sonucudur. Bütünleşmenin, maddi ve manevi öncelikler başta olmak üzere, bize yüklediği büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılmaktadır. Bu güç ve birlik, her şeyden evvel Türkiye’nin gücü ve birliğine hizmet etmektedir.
UFUKLARA YOLCULUK
Bizi büyüten, merkezinde güzel ülkemiz ve milletimiz olan büyük bir ideal; refah ve kültür seviyesi yüksek, demokratik, kardeşlik temelinde toplumsal bütünlüğünü sağlamış bir Türkiye idealidir. Bu ideal her türlü ayrımı, hesabı, kimliği, ayrışmayı, ötekileştirmeyi önemsizleştirmekte, eritmektedir. Biz bu duygu ve yaklaşımla bütün bir Türkiye’yi kucakladık, kucaklıyoruz. Yapay, zorlama ayrımlarla insanımızı dışlamadık, itmedik, ötekileştirmedik. Kucaklaşma, haksızlık kimden gelirse gelsin karşısında olma, mazlum ve mağdura el uzatma bizi daha da büyüttü ve Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Türkiye ile birlikte büyük hayallerimiz, düşüncelerimiz, umutlarımız, amaçlarımız var. Bugün ulaştığımız sayının asıl ifade ettiği işte bu duygu, gönül ve ideal birlikteliğidir. Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu yana, etkili ve yetkili sendika olma yolunda verdiği mücadele,  sendikamız bugün hem nicelik hem de nitelik bakımından zirveden yeni ufuklara yolculukta yeni bir destan yazmıştır.”
HERKESE TEŞEKKÜR
Üyelerinden aldıkları destekle özelde üyelerine, Diyanet ve Vakıf çalışanlarına ve genelde ise tüm kamu çalışanlarına daha güzel haklar elde etmek için ilk günkü aşk ve şevkle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Berker, “Sendikamızın hem nicelik hem de nitelik olarak bugünlere gelmesinde emeği olan taşradaki din görevlisinden, müftülükteki personeline, Kur’an Kursu öğreticisinden vaizine, bu güzide teşkilatın her kademesinde görev yapan tüm hocalarımıza, engelli, kadın ve gençlik kollarından, istişare heyetine kadar, İlçe yetiminden genel başkanına, gece gündüz demeden, canla başla, adanmışlık duygusuyla, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize ayıran bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Diyanet Sen in söylemi eskimeyen söylemdir. Başarı ise  tek kişiye ait olan bir şey değildir. Genel merkezimizden şubemize, şubemizden ilçelerimize, ilçelerimizdeki yönetimlerden üyesine kadar herkes bu başarının mimarıdır. Bize inanan, bizimle yol yürüyen Diyanet-Sen de olanlara selam olsun” ifadelerini kullandı.                                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi