YODES, ‘Yozgat’ı gezdirmeye devam ediyor’ sloganıyla kültür gezisi gerçekleştirdi.
Geçen yıl kurularak faaliyetlerine başlayan dernek hem tanıtım yapıyor hem de Yozgat’ı gezdiriyor.   
Dernek tarafından düzenlenen gezi programıyla Gelingüllü Barajındaki flamingoları gözlemlenirken, Paşa Köyde Tokmak Hasan Paşa Cami, Karabıyık Köprüsü ve Osmanpaşa Köyünde Emirci Sultan Türbesi ziyaret edildi.
Dernek Başkanı Meltem Yılmaz, Yozgat kültürünü ve ilimizin turistik destinasyonlarını tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.
Yılmaz yaptığı açıklamada, “Yozgat bizim doğup büyüdüğümüz yer. Memleketimize bir faydamız olsun diye yola çıktık. Yozgat’a gönül veren insanlarla bir araya gelerek dernek kurduk. Amacımız Yozgat kültürünü, Yozgat’ta turistik yerleri hem gezerek hem gezdirerek tanıtmak. İlk rotamız Aydıncık ve Çekerek olmuştu. Bu defa farklı bir rota çizdik. Esenli Gelingüllü Barajımıza göç ederken konaklayan flamingoları öne çıkarmayı planladık. Tokmak Hasan Paşa Camimiz yeni restore edildi ve oldukça dikkat çekici, yolumuzun üzerinde bulunan Karabıyık Köprüsünü de geçmeden olmazdı. Yıl boyunca oldukça ziyaretçi alan yerlerden bir tanesi Osmanpaşa Köyümüzdeki Emirci Sultan Türbesi oldu. Dönem dönem farklı rotalar çizerek Yozgat’ımızda az bilinen yerleri tanıtmaya devam edeceğiz. Tüm Yozgatlı ve Yozgat’ta yaşayan dostlarımızı da derneğimize bekleriz” dedi.
                              HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi