TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grubunda mücadele verecek olan Yozgat Bozokspor’da uzun süredir yaşanan kriz büyük ölçüde aşıldı. Başkan Celal Köse’nin görevi bırakmasının ardından  yaşanan sessizlik son bulurken, yeni başkan ile birlikte yeni yönetimde bu hafta açıklanacak. Yozgat Bozokspor başkanlığı için TSO Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli’ye teklif götürülürken, AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar, Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, Otonomi Yozgat-Sorgun Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tunçer, Güçlü Gross Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Güçlü ve Kazım Emiroğlu Şimşek isimleri de öne çıktı.
TSO Başkanı Alakoç ve Ticaret Borsası Başkanı Erkekli, yoğun işleri nedeniyle zaman ayırmakta güçlük çekeceklerini ifade ederken, kulüp başkanlığı için açıklamanın bu hafta içerisinde yapılacağı öğrenildi.
ALTUNTAŞ YÜREKLERE 
SU SERPTİ
TFF 3’üncü Liginde mücadele verecek Yozgat Bozokspor’un yönetim kurulu oluşturulması noktasında çalışmalar AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş tarafından yapıldı. AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’ün telkinleri ile yürütülen çalışmalarda sona gelinirken, kulüp başkanı ve yeni yönetim bu hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşılacak.
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş,  spor kamuoyunda yakından takip edilen Yozgat Bozokspor konusunda çalışmaların yapıldığını, hafta içerisinde yeni yönetimin açıklanacağını söyledi.
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklamada Yozgat Bozokspor ile ilgili taraftarların yüreğine su serpti.
İl Başkanı Altuntaş, bir haftadan bu yana yakın bir gayret ve çalışma içerisinde olduklarını dile getirerek, yönetimin büyük ölçüde şekillendiğini aktardı.
Yozgat Bozokspor’un yeni sezonda Yozgat’ı temsil edeceğinin altını çizen İl Başkanı Altuntaş, “Uzun yıllar sonra TFF 3. Lig’de mücadele verecek olan kulübün geniş tabana yayılması için çalışıyoruz. Yönetim içerisinde il ve ilçelerden isimlerin yer almasını arzu ediyoruz. Bu noktada bir dizi görüşmeler yaptık. Siyaset üstü bir yapılanmaya girdik. Yozgat Bozokspor, Yozgat’ın takımıdır. Bu bilinçli hareket ederek çalışmalar yaptık. Taraftarların, spor kamuoyunun  bu konuda gönüllerini ferah tutmalarını istiyoruz. Her konuda hassas hareket ediyoruz. Yanlış yapmadan kısa, orta ve uzun vadeli bir planlama içerisine girdik. Önümüzdeki hafta yeni yönetimi kamuoyuyla paylaşmış olacağız” dedi.
İl Başkanı Altuntaş, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan'ın da takıma destek ve katkı noktasında taşın altına elini koyacağını vurguladı.
                        ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi