TFF 3. Lig'de  mücadele verecek olan Yozgat Bozokspor’da kulüp başkanlığına  AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar getirildi.
Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak TFF 3. Ligine yükselen Yozgat Bozokspor’da uzun süredir devam eden belirsizlik sona erdi. Siyasilerin ve spor kamuoyunun yaşanan sıkıntıya yönelik yaptıkları çalışmalarda sona gelinirken, kulüp başkanlığına da AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar getirildi.
BAŞKAN BELLİ OLDU
TFF 3’üncü Liginde mücadele verecek Yozgat Bozokspor'un yeni kulüp başkanı AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar oldu.
Celal Köse’nin Kulüp Başkanlığını açıklamasının ardından, yaklaşık 1 aydır yürütülen çalışmaların sonunda yeni başkan belirlendi. Yapılan istişareler sonucunda AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar başkan olarak kamuoyu ile paylaşıldı.
AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Tekin Irgatoğlu ve AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti.
Ziyarette, Yozgat Bozokspor ile ilgili konular görüşülerken, Vali Özkan, kulübün desteklenmesi ve şehrin spor potansiyelinin artırılması konusundaki çalışmaları destekleyeceğini belirtti.
SİYASET ÜSTÜ OLUŞUM
Yozgat Bozokspor’un yeni döneminde geniş kapsamlı bir yönetim oluşturulması amacıyla çalışmalar ediyor. Kulüp Başkanının belirlenmesinin ardından daha önce çalışma yapılan yönetim listesi üzerinde de değerlendirmeler yapılacak.
Siyasilerin de katkı ve destek vereceği yeni oluşum içerisinde iş insanlarından iş kadınlarına, STKlardan esnaflarına, vatandaşlar taraftarlara kadar geniş kitleye hitap edecek yönetim üzerinde duruluyor. İlçelerin de yeni oluşum içerisinde yer alması planlanırken, kulübün mali yükünün hafifletilmesi içinde yerel dinamiklerin destek vermesi hedefleniyor.
Yozgat Bozokspor’un yeni yönetim oluşumuna AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, AK Parti Milletvekilleri Süleyman Şahan, MHP Milletvekili Ethem Sedef’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu’da katkı sağlıyor.
ÇALIŞMALAR HIZ KAZANACAK
Yozgat Bozokspor'un yeni başkanı AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fahri Yaşar, kısa bir süre içerisinde çalışmalara hız kazandıracaklarını söyledi.
Yönetim, teknik heyet ve transfer çalışmalarının da kısa süre içerisinde sonlandırmayı hedeflediklerine değinen Yaşar, birlik ve beraberlik içerisinde Bozokspor’u hakettiği yerlere taşıyacaklarını aktardı.
                       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi