Yozgat’ta sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen programda İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sert dille kınandı. 
Programda  "Aksa Tufanı" operasyonuna destek vermek ve siyonist işgal rejiminin katliam ve saldırıları tel'in edilerek, "Filistin halkının yanında, işgalin karşısındayız"  denildi.
Mescid-i Aksa davası için mücadele veren Filistinli Müslümanların, siyonist çetelerin zulümlerine karşı "Aksa Tufanı" adıyla başlattıkları operasyonlarına destek vermek ve yüzlerce Filistinlinin katledildiği hastane saldırısı başta olmak üzere siyonist işgal rejiminin Gazze'deki katliamlarına tepki göstermek amacıyla vatandaşlar bir araya geldi.
Gazze'ye saldıran İsrail'e yönelik tepkiler sürüyor. Yozgat’ta cuma namazı çıkışı vatandaşlar, tepkisini dile getirmek için Cumhuriyet Alanı’nda toplandı.
GIYABİ CENAZE NAMAZI
'Kahrolsun İsrail', Siyonist elçilik kapansın' gibi pankartların açıldığı İsrail'i protesto gösterilerinde Filistin’de hayatını kaybedenler için Yozgat’ta  gıyabi cenaze namazı kılındı.
Yozgat’ta Filistin’de hayatını kaybedenler için cuma namazı sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programda gıyabi cenaze namazı kılındı. İl Müftüsü Ali Gülden tarafından kılınan gıyabi cenaze namazının ardından eller semaya açılarak, Filistin için dualar edildi.
Programa, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
FİLİSTİN DEVLETİNE ASKERİ YARDIMLAR YAPILMALI
Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştirilen tel’in mitinginde konuşma yapan Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, 
"Filistin halkının yanında işgalin karşısındayız. Terör örgütü İsrail binlerce kişinin bulunduğu El-Ehli Baptist Hastanesini bombalayarak tarihin en vahşi katliamlarından birini gerçekleştirdi. Bu saldırıda yüzlerce kişi şehit edildi. Rahim olan Rabbimizden şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu vahşet Filistin halkı için yeni bir şey değil. İnsanlığın yalnız bıraktığı Filistin, bu şok edici katliamları 75 yıldır yaşamaktadır. Aslında sadece bugün değil 75 yıldır bitmeyen bir katliam yaşanıyor. Bebek katili siyonistler uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanmalı. Uluslararası toplum ve İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalıdır. Filistin devletinin kendisini savunabilmesi için askeri yardımlar yapılmalıdır. İsrail ile bütün diplomatik ilişkiler derhal kesilmelidir. İşgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız birleşik Filistin devleti kurulmalıdır" şeklinde konuştu.  HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi