Toplantıya katılan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, yaptığı konuşmada 2023 yılında yapılan ve desteklerini esirgemeyen İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür etti.
Vali Özkan, Meclis üyelerinin gayretine şahit olduklarını belirterek, “Sizlerin gayretine şahit olduk. Sizlerin huzurlarınızda ülkemize dair hem iyi millet hem de çabalarına şahit olduk. Bundan da bu durumu memnuniyet ve mutluluğu her şeyden önce ifade etmek istiyorum. Faaliyetlerinizden dolayı da sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bizler de yaklaşık altı ay geçen bir süredir sizlerle beraber hizmet yolunda gayretle görev yapmaya, gayretle çalışmaya devam ettik” dedi.
Eksiklerin, yanlışlıkların da olabildiğini ifade eden Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, “Bizde insanız. Ama niyetimiz Salih, amacımız, gayemiz, hedefimiz Salih. Bizde o yolda yürümeye devam ediyoruz. Niyet etmek insanlarla, iş yapmak imkanlarla derler. Tabii bu güzelim ve güzide coğrafyada yapılacak çok iş, alınacak çok yol var. Sahaya,  meydana konulacak çok eser var. Geldiğimiz süreçte i hepiniz bizlere çok büyük destek oldunuz. Bizlere kimi zaman mimandar, kimi zaman yürekten verdiğimiz birlikte güçlü ve yardımcı oldunuz.”
Vali Özkan, “Yozgat Anadolu’muzun mayası, milletimizin özü, yiğitlerin meydanı ve mekanıdır. Yozgat’a yapılacaklar bitmez.. Tabii her şeyden önce Yozgat'ta İl Özel İdaremiz, İl Genel meclisimizle Yozgat’a dair hayalimiz ve ufkumuzda gelecekte farklı bir Yozgat inşa etmek hedefi ile yolumuza devam ediyoruz. Bu süreç üzerinde ilimizde göç ediliyor. İki konuyu aşarsak bunu aşmış olacağız. Birincisi tabii bir insanın veyahut da insanımızın bir kentimizde daha iyi yaşama arzusu çocuğuna daha iyi bir eğitim verebilme isteği var. Tabii iyi yaşam arzusu ve isteği birçok sektörü, birçok alanı, birçok konuyu ki genel itibariyle İl Özel İdaremizi çoklukla ilgilendiriyor. Bunlardan bir tanesi tarım ve hayvancılık kenti dediğimiz kentte tarımda insanlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, kazancı artırmaktır. Tarımı Hayvancılıkla entegre edip, hayvancılıktaki girdi maliyetlerini düşürmek, hayvancılığın sanayiyle entegrenin kazancını çoğaltmak, sanayiyi Türkiye ve dünya ile buluşturup ihracatımızı arttırmak ve bunların temeli alt sektörler olarak bunlara etkili bunlara katkı olarak turizmi geliştirmek hepimizin ödevi ve görevidir. 
Tarımsal manada coğrafyayı yeşertmek ve güzelleştirmek adına ağaç dikimlerine önem verileceğini ifade eden Vali Özkan, “Coğrafyayı yeşertmek, hem coğrafyayı güzelleştirmek hem de söz yerindeyse gökten yağmuru eksik etmemek üzere bize düşen bir görev var, Bu görev ağaçlandırma faaliyetlerini arttırmakla mükellefiz. Bizler bunun için çalışıyoruz. Hedefimiz yılda 750 bine varan ağaç dikimini 2 milyona çıkarmak. Bir yandan da gelir getirici ağaçlandırma ile köylerimizde kazancı çoğaltmak diğer bir hedefimiz” diye konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi