Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, milletin huzurunun belediye başkanlığından daha önemli olmadığını belirterek, göreve geldikleri 2019 yılından bu  güne şehir için pek çok projeye imza attıklarını söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ‘Komşularımızla buluşuyoruz’ mottosuyla başlatılan program kapsamında Çapanoğlu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Köse,  Çapanoğlu Mahallesi’nde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Vatandaşların büyük bir coşkusuyla karşılanan Başkan Köse, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada birlik, beraberlik vurgusu yaptı.
Başkan Köse, “Siyasete girdiğimiz ilk günden beri ayırmadık ayrıştırmadık. Biz hep hakkın, hakikatin yanında olduk, kimseyi ötekileştirmeden bir yolculuğa çıktık.
Bizler belli bir davanın yolcularıyız.  Hak ve hakikatten yana olanların davası olduğu bir yansıması, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın kurduğu AK Partili olmaktan, cumhurbaşkanımızın omzundaki yükü almaktan mutluyuz gururluyuz.
Siyaset ince bir yolculuk.  Bu yolculukta insanın başına her tür iş gelebilir. Siyasetin baş tacı olduğu günler oldu. Biz, Cumhurbaşkanımızla yola çıktık, ama yoldan da çıkmadık, yoldan çıkanlardan da olmadık.
Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle belediye başkan adayı olduk ve seçim süreci geçirdik. Oradan da ayırmadan ayrıştırmadan ve vatandaşımızı da birbirine düşürmeden bir yolculuğa çıktık. Rabbim bunu bize nasip eyledi.  O temiz görevinde vatandaşımız bize tebliğ etti.
2019 Nisan’ından geldiğimiz bu güne kadar,  ne kadar üzerimize gelseler de, ne kadar üstümüze oyun kursalar da, ne kadar kirli iftiralarla saldırsalar da, biz sabrımızı ve sükûnetimizi koruduk.  Kardeş kardeşle mücadele içinde olmasın,  sayın cumhurbaşkanımıza zarar vermesin, milletin huzuru, dirliği bozulmasın istedik. Milletimin huzurundan belediye başkanlığı daha önemli değildir” dedi.
Başkan Köse, konuşmasının ardından geçen 5 yıllık dönem içerisinde yapılan hizmetleri anlatan slayt gösterildi.
Başkan Köse, daha sonra yeni döneme ilişkin projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Celal Köse, “Yaptıklarımız yeni dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Eksik olan projelerimizi yeni dönemimizde yapacağız” dedi. 
Sosyal ve kültürel hayatına hareketlilik katacak olan meydan projesine önem verdiklerinin altını çizen Başkan Köse, “Meydan Yozgat Projesi değer katacak bir proje. 
Eski terminalin bulunduğu bölgeye işlevsel bir camii ve modern dükkanlar inşa edeceğiz. Ticari alanları ve sosyal donatılarıyla Yozgat’ın doğasına uygun hayat dolu bir meydan. Yozgat nefes alabileceği meydanına kavuşuyor. Şehri ilmek ilmek dokuyoruz” diye konuştu.                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi