AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Yozgat’a 2024 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında 105 milyon 133 bin lira ödenek sağlandığını söyledi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, ‘halka hizmet Hakka hizmet’  anlayışı ile  siyaset yapan AK Parti’nin hizmet ürettiğini belirterek, kentin en ücra köşesine kadar yatırım ve hizmet götürdüğünü  aktardı.
Milletvekili Şahan,   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ödenek tahsis belgesini paylaşarak, hangi ilçeye ne kadar ödenek tahsis edildiğini de açıkladı.
KÖYDES ÖDENEĞİ BELLİ OLDU
Milletvekili Şahan,  Yozgat’ta KÖYDES kapsamında 105 Milyon 133 Bin 673 bin lira ödeneğin köylerin ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılacağını belirtti.
Milletvekili Şahan,  2024 yılı KÖYDES Projesi kapsamında tahsis edilen ödeneğin dağılımına ilişkin şu bilgileri verdi:
“Merkeze 16 milyon 906 bin 56 TL., Akdağmadeni’ne 15 milyon 835 bin 891 TL. Aydıncık’a 3 milyon 478 bin 472 TL., Boğazlıyan’a 4 milyon 240 bin 380 TL., Çandır’a 587 bin 989 TL., Çayıralan’a 6 milyon 745 bin 877 TL., Çekerek’e 7 milyon 543 bin 861 TL.,  Kadışehri’ne 3 milyon 788 bin 932 TL., Saraykent’e 2 milyon 412 bin 721 TL., Sarıkaya’ya 10 milyon 181 bin 533 TL., Sorgun’a 12 milyon 434 bin 330 TL., Şefaatli’ye 7 milyon 258 bin 418 TL. Yenifakılı’ya 2 milyon 520 bin 753 TL., Yerköy’e 11 milyon 198 bin 460 TL.,  KÖYDES Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile Aziz şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”
KIRSALA YATIRIM
Milletvekili Şahan,  Yozgat merkez ve ilçelerine bağlı köylerin tamamında hizmetlerin artarak devam ettiğini vurguladı.  Milletvekili Şahan, AK Parti döneminde uygulaya konulan KÖYDES projesiyle yol, su, kanalizasyon hizmetlerinin yanı sıra sosyal hizmetlerde gerçekleştirildiğini ifade etti.
Köylerde yaşayan vatandaşların, şehirlerde yaşayan vatandaşlarla aynı şartlara kavuşturulacağını dile getiren Milletvekili Şahan, halka hizmet Hakka hizmet  şiarıyla çalıştıklarına vurgu yaptı.
Yozgat’ın en ücra köşesine kadar hizmet götürme gayretinde olduklarına dikkat çeken Milletvekili Şahan, 
 Köylerdeki sorunların çözümü için de il genel meclisi üyelerinin taleplere cevap verdiğini kaydetti.
Milletvekili Şahan, “İl Özel İdaresi aracılığıyla yol, su, kanalizasyon, kilit parke, oyun alanları gibi yatırımlar gerçekleştiriliyor. Köylerin ve bölgelerin ihtiyaçlarına göre bütçeleri ayrılmış durumdadır. Bugünlerde çalışmalar hızlanacaktır” ifadelerini kullandı.
AK KADROLAR HİZMLET ELÇİSİ
Milletvekili Şahan, yol, su, kanalizasyon, sosyal yatırımlar başta olmak üzere kırsal alanlara önemli yatırımlar sağlandığını belirterek, gelişimi kırsal alanlarda da sürdürdüklerini aktardı.
Milletvekili Şahan, kırsal alandaki sorunları bildiklerini ve bu sorunların çözümü için çalıştıklarını dile getirdi. Şehir yaşamının kırsalda da sağlanacağının altını çizen Milletvekili Şahan, “Halkımızın sorunlarını biliyoruz ve sorunların çözümü için uğraş veriyoruz” diye konuştu.
Milletvekili Şahan, Yozgat’ın AK Parti iktidarları döneminde büyük hizmetlere kavuştuğunu belirterek, bu hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini dile getirdi. Yozgat halkının bu güne kadar AK Partiye ve hizmete oy verdiğin ifade eden Milletvekili Şahan, “Yozgat halkı her zaman AK Parti’den yana teveccüh kullanmıştır. Bu da Yozgat’a hizmet olarak dönmektedir. AK Parti sağlıkta, eğitimde büyük yatırımlar yapılmış ve bu yatırımlar sürmektedir” açıklamasında bulundu.
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi