Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat OSB'de balistik koruyucu sistemler ile fonksiyonel iç ve dış giyim ürünlerinin üretimini gerçekleştiren Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Fabrikası'nı ziyaret etti. 
Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde gıda, savunma sanayi, tekstil alanlarında faaliyet gösteren ve 1200 kişiye istihdam sağlayan Garanti Kompozit’i ziyaret eden Vali Özkan, fabrika çalışma sahalarını gezerek Genel Müdür Hüseyin Yazar’dan bilgi aldı.
Üretim tesislerini gezen Vali Özkan, fabrikaların ürünleri hakkında bilgi alarak istihdam ve insan kaynaklarının sağlıklı kullanımı hususunda fikir alışverişinde bulundu.  
Vali Özkan,  Garanti Giyim Kompozit’in kent  için önemli bir istihdama katkı sağladıkları için teşekkür etti.
Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2004 yılında fonksiyonel dış giyim, balistik koruyucu vücut ve araç zırh sistemleri üretmek amacıyla Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde kuruldu. 45 bin metrekarelik üretim tesisi ve 400’den fazla personeli olan fabrika, zor şartlar altında bozulmayan askeri yemek ihracatı da yapıyor.                        REŞİT ÜNAL