Geçtiğimiz sezon Yozgat Belediyesi Bozokspor ile Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden ve sezonu Yozgat Belediyesi Bozokspor’un altında bitirerek Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’ne düşen Yozgatspor 1959 FK yeni sezonda hedefini şampiyonluk olarak belirledi. 
Yeniden Bölgesel Amatör Lige yükselmek isteyen kırmızı siyahlı ekip, bir dönem Yozgatspor formasını da başarıyla giyen eski futbolcusu Hanifi Yıkılmaz’ı teknik direktörlük görevine getirdi. 
Kulüp Başkanı Kazım Arslan, Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyon olup üçüncü lige yükselmelerinin ardından üst üste şansız bir şekilde küme düştüklerini ve bu sezon Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele edeceklerini söyledi. Hedeflerini şampiyonluk olarak belirlediklerini dile getiren Arslan, ‘’Yeniden Bölgesel Amatör Lige yükselmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı başlattık. Transferlerimizin büyük bir çoğunluğunu yaptık. Hedefimiz doğrultusunda teknik direktörlük görevine tanıdığımız bildiğimiz, eksi futbolcumuz Hanifi Yıkılmaz’ı getirdik. Teknik direktörümüzün talepleri doğrultusunda transfer çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu sene inşallah bu ligi zirvede bitirip yeniden Bölgesel Amatör Lige yükseliriz’’ dedi. 
GÖNÜL VERDİĞİM TAKIMIM İLE ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM
Yozgatspor 1959 FK teknik direktörlük görevine getirilen Hanifi Yıkılmaz ise gönül verdiği, taraftarı olduğu takımın teknik direktör olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Taraftarı olduğu Yozgatspor 1959 FK ile şampiyonluk yaşamak istediğinin altını çizen Yıkılmaz, ‘’Ben bir Yozgatlı olarak Yozgatspor’a gönül verdim. Çocukluğumdan beri tuttuğum takım olan ve bir dönemde başarısı için formasını terlettiği Yozgatspor’u yeniden Bölgesel Amatör Lige yükseltmek istiyoruz. Kulüp Başkanımız Kazım Arslan, yönetimimiz ve taraftarımız ile el ele vererek yeniden hak ettiğimiz yere yükseleceğimize inancımız tam’’ diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi