AK Parti’de genel merkez yönetimi başta olmak üzere geniş kapsamlı bir değişim sürecine giriliyor. 
Cumhurbaşkanı ve AK  Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hazırlanan ön rapor geniş kapsamlı değerlendirilirken, büyük bir değişimin sinyalleri de verildi. Kabinede yapılacak revizyonun yanı sıra genel merkez yönetimi yenilenecek, il, ilçe, kadın ve gençlik kolların da değişime gidilecek.
AK Parti genel merkezi tarafından atılacak adımlarda Yozgat’ta da üzerine düşen payı alacak. Yozgat’ta 31 Mart’ta büyük oy kaybı yaşayan  AK Parti’de fatura teşkilatlara kesilecek. 
OY KAYBI ELE ALINDI
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde yaşanan oy kaybının nedenlerinin ele alındığı Merkez Yürütme Kurulu toplantısına başkanlık etti. 
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, değişim ve yaz dönemi çalışmalar masaya yatırıldı. Seçim sonuçlarının değerlendirme analizleri neticesinde de yeni yol haritasının belirlendi. 
31 Mart’ta alınan başarısız sonuçlar radikal kararların devreye sokulmasında etkili oldu. AK Parti'de asıl büyük değişim için hazırlıklar yapılıyor.
TEŞKİLATLAR DEĞİŞİYOR
AK Parti MYK toplantısında 31 Mart’ta yaşanan oy kayıpları üzerinde duruldu. 31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan oy kayıpları sonrası AK Parti, genel merkez yönetimde yapılacak değişimin ardından il, ilçe, kadın ve gençlik kollarında çalışma yapılacak. İl teşkilatlarında büyük değişim yapılacağı öğrenilirken,  Yozgat İl Teşkilatının değişmesine de kesin gözüyle bakılıyor. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından değişim rüzgarları estirmeye devam ediyor. Partiyi dinamik tutmak ve yeni isimlere şans vermek adına AK Parti'de büyük bir değişim yaşanıyor. AK Parti yerel seçimlerde aldığı oy sonrası parti içinde değişime gidiyor. Kongre süreciyle birlikte partinin yapısında değişikliklerin yapılacağı ve il başkanları konusunda tasarrufa gidileceği iddia edildi. Kaybedilen illerin il başkanları görevden alınacak ve yerlerine yeni isimler atanacak. Bu değişim sürecinin Büyük Kongre'ye kadar tamamlanması hedefleniyor.
YOZGAT’A ÖZEL EKIP
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde kendi oyunun partisinden yüksek olduğunu tespit ettikten sonra  aralarında Yozgat’ın da bulunduğu bir çok ilde AK Parti’nin oyunda düşüş yaşanmanın ana nedenleri araştırmak için özel ekip göndereceği ve raporlarının da kendisine ulaştırıldığı ileri sürüldü.
Yozgat’ta bir dizi görüşme ve özel çalışma yapması beklenin ekibin,  STK, esnaf ve vatandaşlarla görüşme yapacağı ifade ediliyor. Ekibin ayrıca partinin eski il başkanları ile bir araya gelerek genel bir değerlendirme yapacağı belirtiliyor. 
Özel ekibin hazırlayacağı rapor doğrultusunda il, ilçe, kadın ve gençlik kollarının tamamının görevden alınacağı öğrenildi.
İL BAŞKANLARI TOPLANTISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15-16 Mayıs tarihlerinde il başkanlarıyla görüşecek. Teşkilattan gelen rapor doğrultusunda il başkanlarıyla bir araya gelecek Erdoğan'ın kabine değişikliğini de öne çekmesi gündemde. 22 Mayıs'taki MKYK'da genel kurul kararı çıkacak.
                           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi