Down Sendromlu aileleri ziyaretinde çocuklarla vakit geçiren  Nagihan Köse, çocuklara çeşitli hediyelerde takdim etti. Down Sendromlu çocukların diğer çocuklar gibi eşit haklara sahip olduğunu belirten  Nagihan Köse,  “Bu özel günde çocuklarımızı evlerinde ziyaret ettik. Çocuklarımızla hayat daha anlamlı, daha renkli ve daha eğlencelidir. Çünkü bu çocuklarımızın sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir. Down Sendromlu bireylere destek verdiğimiz ve onların yanında olduğumuz zaman neler yapabildiklerini hep birlikte görüyoruz” dedi.
Down sendromlu çocukların eğitimle ilgili ihtiyaçlarını karşılama noktasında destek sağlayacaklarına değinen Nagihan Köse, Down sendromunun bir hastalık değil, +1 fazlalık, genetik bir farklılık olduğunu ve  bunun bir engel veya eksiklik olmadığını her birinin çok özel çocuklar olduklarını belirtti. Nagihan Köse, Down Sendromu olan çocuklar ile gerçekleştirdiği sohbet esnasında çocukların  hayallerini anlatırken gözlerinde oluşan ışıltı ve sevinç görülmeye değerdi. Nagihan Köse, aileler ve çocuklar ile sohbet ederek çocukların yaşadıkları sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Nagihan Köse'nin Down Sendromlu aileleri ziyaretinde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Belediye Meclis Üyesi Adayı Cansu Çiftçi'de yer aldı.
Öte yandan Başkan Köse'nin eşi Nagihan Köse, Köseoğlu Mahallesi'nde ev toplantısına katıldı.
Ev toplantısında kadınlarla bir süre sohbet eden Nagihan Köse, beklenti ve taleplerini dinledi. Eşi Celal Köse için destek isteyen Nagihan Köse, belediye tarafından yeni dönemde kadınlara yönelik gerçekleştireceği projeler ile ilgili bilgiler verdi.                               ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi