Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehrin önemli bir ihtiyacını karşılayan abdesthane ve lavabolara yönelik yaşanan zararları kınayarak, vatandaşlardan bu ortak malı korumaya çağırdı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Çapanoğlu Büyük Camii'nin yanında bulunan abdesthane ve lavabolarda meydana gelen zararları değerlendirdi. Başkan Köse, yaptığı açıklamada şehrin parasıyla inşa edilen ve temizlik hizmetleri düzenli olarak sağlanan bu tesislere verilen zararların üzücü olduğunu belirtti.
Başkan Köse, "Çapanoğlu Büyük Camii'nin yanı başında hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz, şehrimizin parası ile inşa edilen abdesthane ve lavabolarımızda meydana gelen bu görüntüler bizi ziyadesi ile üzdü. Hemşehrilerimiz için, her detayını düşünerek, en iyi kalitede malzemelerle yapılan ve donatılan, Temizlik Müdürlüğü ekiplerimizce düzenli temizliği yapılan bu hizmetimizde 21 Ocak tarihinde de yapılan yakma girişimi olmuştu. Bu kezde kapı kolları ve musluklar tahrip edilerek kırılmış durumda" dedi.
Başkan Köse, yaşanan zararların tamir edildiğini ancak tamirat için yapılan harcamaların belediye bütçesinden karşılandığını ifade ederek, "Hizmetleri biz sunuyoruz ancak sahibi Yozgat Halkı. Milli servetimize, ortak malımıza hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu tür zararlar hem belediyemize hem de şehrimizin kaynaklarına zarar veriyor. İlçemizin güzelliklerini koruyarak gelecek nesillere aktarmak hepimizin sorumluluğudur. Lütfen bu tür olumsuz davranışlardan kaçının ve ortak malımıza sahip çıkarak şehrimizi daha yaşanabilir bir yer haline getirelim" şeklinde konuştu.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'nin çağrısıyla, şehrin tüm vatandaşları, kamusal alanları korumak ve güzelleştirmek için el birliğiyle çalışmaya davet ediliyor. SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi