Yozgat İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler kent genelinde gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonları ile zehir tacirlerine göz açtırmadı. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler il ve ilçelerde gerçekleştirdiği operasyonlarda  uyuşturucu maddelerin imalatı, kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik başarılı çalışmalar yürütüyor.
İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretinin önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkartılması konusundaki kapsamlı çalışmalarımıza devam ediyor.
İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde imal ve ticareti yapanlara karşı başarılı bir operasyona daha imza attı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler kent merkezinde yasadışı kenevir ekimi yaptığı tespit edilen (A.Ö.) isimli şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde arama yaptı.
Aramada dört Kök kenevir bitkisi, Yozgat-Sorgun bölgesinde şüpheli otomobilde yapılan aramada ise (50,4) gr metamfetamin  bir adet Kasatura ele geçirildi. 
Yasadışı kenevir ekimi yapan (A.Ö.) isimli bir şüpheli şahıs ile otomobilinde uyuşturucu bulunan (Y.Y) ve (E.Ö.) isimli iki şüpheli şahıs hakkında adli işlemler devam ediyor.
Ekipler uyuşturucu konusunda aldığı her ihbarı titizlikle inceliyor. Ekipler operasyonlarda son teknoloji ürünlerini de kullanırken özellikle kırsa alanda çalışan jandarmanın dronlar adeta eli kolu oluyor. Baskın yapılan adreslerde uyuşturucuları ise genelde eğitimli narkotik köpekleri buluyor.
Ekiplerin operasyonlarda en büyük yardımcıları ise eğitimli narkotik köpekleri oluyor.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada uyuşturucu maddelerin imalatı, kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik mücadelenin devam edeceğine dikkat çekildi. REŞİT ÜNAL