Bölgesel Amatör Lig 11. Grup’ta 5 puan farkla liderliğini sürdüren Yozgat Belediyesi Bozok Spor 3. Lig yolunda emin adımlarla ilerliyor. 
Kırmızı siyahlı ekip deplasmanda oynadığı Elazığ Aksaray Gençlikspor mücadelesinde Umut Koray Öz ve Reha Kurt’un golleri ile galip gelerek açık ara liderliğini sürdürdü.
Lig mücadelesinin son haftalarına girerken kazanılan galibiyet sonrası kalabalık taraftar topluluğu tarafından şehir girişinde karşılanan Yozgat Belediyesi Bozok Spor kafilesi araç konvoyu ve meşaleler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na gelerek taraftar ve şehir halkıyla galibiyeti kutladı. 
TARAFTAR'DAN 
COŞKULU KARŞILAMA
Elazığ Aksaray Gençlikspor mücadelesinde Umut Koray Öz ve Reha Kurt’un golleri ile 2-1 galip gelen ve son haftalara girilirken en yakın rakibinin önünde 5 puan farkla liderliğini sürdüren Yozgat Belediyesi Bozok Spor’u taraftarlar yoğun bir katılım ve coşkuyla karşıladılar. Muslubelen Mevkii’nde meşalelerle ve tezahüratlarla karşılanan kırmızı siyahlı ekip araç konvoyu ile Cumhuriyet Meydanı’na gelerek taraftarı ve şehir halkı ile galibiyeti kutladı. 
BAŞKAN KÖSE YALNIZ BIRAKMADI
Yozgat Belediye Başkanı ve Yozgat Belediyesi Bozok Spor Kulüp Başkanı Celal Köse Pazar günü oynanan ve Yozgat Belediyesi Bozok Spor’un 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlanan mücadele sonrası gece saatlerinde şehre gelen kırmızı siyahlı ekibi karşılama programına katıldı. Karşılama sonrası takımla birlikte Cumhuriyet Meydanı’na gelen Başkan Köse takımın, taraftarın ve Yozgat Halkı’nın galibiyet sevincine ortak oldu.
“BU ŞEHRİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ”
Cumhuriyet Meydanı’nda taraftarla ve Yozgat Halkıyla kırmızı siyahlı ekibin galibiyetini kutlayan Başkan Köse açıklamalarda bulundu. Bozokspor’u 3. Lig’e çıkarmak boynumuzun borcu diyen Başkan Köse,”Bu takımı zor şartlarda kurduk. Ne mücadeleler verdiğimizi herkes biliyor. Geçen yıl ve önceki yıl verdiğimiz mücadelemizi herkes biliyor. Yozgat Belediyesi Bozok Spor bu şehrin takımı. Bugün bu takıma herkes sahip çıktı. Taraftarımız,  STK’larımız,  sendikalarımız, iş insanlarımız, şehrimiz sahip çıktığı için bugün 5 puan farkla lideriz, Yüce Mevla’m nasip ederse de 2 hafta sonra da şampiyonluğumuzu hep birlikte bu meydanlarda kutlayacağız. Bozokspor’umuzu siyasete alet ettirmeyeceğiz. Her ne kadar masa başında bizim hakkımızı yemeye çalışsalar da hakkımızı söke söke alacağız. Bu takım bu şehrin takımıdır, bu halkın takımıdır ve bu takımı 3. Lig’e çıkarmak boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı.
“KİMSE HEVESLENMESİN ŞAMPİYONLUK BU ŞEHRİN HAKKI”
Kırmızı siyahlı ekibin golcüsü Reha Kurt ise taraftar ve şehirle birlik halinde şampiyon olacaklarını dile getirerek,”Öncelikle başta başkanımız Celal Köse olmak üzere bizlere destek olan taraftarımıza, Yozgat halkına, herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu şehrin hakkını masa başında yemeye çalışanlara yedirmeyiz. Bu şampiyonluk bu şehrin hakkı ve biz bunun için mücadele ediyoruz. Deplasmanlarda neler yaşadığımızı bizler biliyoruz. Bu şampiyonluk kupasının sahibi bu şehirdir, kimse boşa heveslenmesin. Biz sahada taraftarımız ve şehrimiz tribünlerde bu işi hep birlikte başaracağız” dedi. 
                    Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi