AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan,  yangının ardından Sarıkaya’ya giderek tarlası yanan vatandaşlara hem geçmiş olsun diledi hem de yanında olduklarını söyledi. 
AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Sarıkaya’ya bağlı Karayakup Beldesi, Terzili Mahallemizde meydana gelen yangın sonrası ekili arazileri zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Milletvekili Şahan, zarar gören alanları yerinde inceledi.
Yangının çıkış nedeniyle ilgili bilgi alan Milletvekili Şahan, maddi zarar gören çiftçilerle ilgili gerekli girişimlerde bulunacaklarını aktardı. 
Yozgat’ın genç ve çalışkan Milletvekili Şahan, vatandaşların her daim yanlarında olmaya devam ediyor. Milletvekili Şahan, geçtiğimiz günlerde Sarıkaya’da meydana gelen ve yaklaşık bin dönüm ekili arazinin yangının ardından bölgedeki vatandaşlarla bir araya geldi. Çiftçileri dinleyerek yaşanan yangına ilişkin üzüntüsünü dile getiren Milletvekili Şahan, mevsim şartlarına karşın dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.
Çiftçilerin bir yıllık emeklerinin bir anda yok olmasının oldukça üzüntü verici olduğunun altını çizen Milletvekili Şahan,  “Sarıkaya İlçemize bağlı Karayakup Beldesi, Terzili Mahallemizde iki gün önce çıkan yangında mahsulü zarar gören çiftçilerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya gelip geçmiş olsun dileklerinde bulunduk. Rabbim bu tür Afetleri bir daha yaşatmasın İnşallah” dedi.
Milletvekili Şahan, Yangında zarar gören arazileri İl Genel Meclis Başkanı Adnan Ünal, Karayakup Belediye Başkanı  Talat İbiş, Sarıkaya İlçe Başkanı Ufuk Öcal ve Sorgun İlçe Başkanı Ahmet Soysal  ile beraber yerinde inceledi.
Sarıkaya’da hafta sonu meydana gelen  yangın, çiftçilerin arazilerinde hasara yol açtı. AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, çiftçilerin yanında olduğunu göstermek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
ÇİFTÇİLERİ DİNLEDİ
Milletvekili Şahan, yangın bölgesini ziyaretinin ardından çiftçilerle bir araya geldi. Çitçilerin talep ve sıkıntılarını dinleyen Milletvekili Şahan, bereketli topraklara değer katan çiftçilerin her daim yanlarında olduklarını ifade etti.
Türkiye’nin önemli tarım bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta çiftçilere yönelik desteklerin devam edeceğini kaydetti.
Yangında zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten Milletvekili Şahan, son günlerde artan sıcaklıklarla birlikte artan yangınlara dikkat çekti.
Emeğin, alın terinin mahsule dönüştüğü ve hububat hasatlarının devam ettiği tarım arazilerinde yaşanan yangınların  herkesi  derinden üzdüğüne değinen Milletvekili Şahan, zararların karşılanmasına yönelik girişimlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.               ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi