CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Cumhuriyet Halk Partisi'nin sosyal belediyecilik anlayışında şeffaflık ve hesap verebilirliğin çok değerli olduğunu söyleyerek, “Bu yerel seçimler, ülkemizin kaderinin değiştiği bir sürecin önemli bir evresini oluşturacak.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Beldesi seçim koordinasyon merkezi açılışına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, burada partililere seslendi.

Bahadın belediye başkan adayı Meral Çıtak'ı tebrik ederek başarı dileyen Nazlıaka, CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Meral Çıtak'ın, Bahadın Belediyesi’ni şeffaf, hesap verebilir bir şekilde yöneteceğini söyledi.

“Şeffaflık ve hesap verebilirlik çok değerli”

Nazlıaka, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin sosyal belediyecilik anlayışında şeffaflık ve hesap verebilirlik çok değerlidir.  Örneğin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 2019'da seçildiğinde ilk ihaleyi canlı yayınladı. Yanlış hatırlamıyorsam 360 bin kişi ihaleyi canlı izlemişti. İhtiyacı olan 30 binden fazla emekliye düzenli olarak her ay ödenek gönderiyor. Mansur Başkan, aylık doğal gaz ve her ay bir kilo et imkanı sağlıyor. Dolayısıyla bugün emeklilerimizin ne durumda olduğunu hepimiz biliyoruz. En düşük emekli maaşı en azından bir asgari ücret olsun. Bunun için de emeklilerimiz adına mücadele ediyoruz. Umarız bunu da bir gün hayata geçirteceğiz.” şeklinde konuştu.

“CHP bayrağını çok fazla seçim bölgesine dikeceğiz”

Çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayanların da zor durumda olduğunu aktaran Nazılaka, "İşte o yüzden Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını daha fazla seçim bölgesini dikeceğiz. Bu yerel seçimler ülkemizin de kaderinin değiştiği bir sürecin önemli bir evresini oluşturacak. İşte o yüzden bu dönemde özellikle ayrımcılığın arttığı, 'benden olan, olmayan' anlayışının yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bu dönemde biz herkesi kucaklayanlar olacağız. Biz siyasetin birleştirici ve iyileştirici gücüne inananlarız. Siyasetin ayrıştırıcı halini reddedenleriz. İşte bu noktada kadın adaylarımızı özel olarak destekliyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadın birleştiricidir, kadın üretkendir, kadın dayanışmacıdır, bir sorun varsa kadın uzlaşmacıdır. O sorunu çözendir." ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından CHP Bahadın Beldesi seçim koordinasyon merkezi açıldı. Açılış törenine CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar ve partililer katıldı. İHA

Editör: Hakimiyet Gazetesi