AK Parti'de 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için adaylık yarışı başladı. 
Yozgat’ta 31 Mart yerel seçimler öncesi siyasi partiler çalışmalarına başlarken, belediye başkanlığı için adaylığı söz konusu olabilecek isimlerde gündeme gelmeye başladı.
Siyasetin hızlı yaşandığı şehirlerin arasında bulunan Yozgat’ta  aday adayları da sahaya inerek çalışmalarını sürdürüyor. Aday adayları bir yandan  kendileri tanıtırken, diğer yandan da proje paylaşımında bulunuyor.
Aday adayları sahada
Geçmiş yıllara nazaran oldukça az sayıda aday adayının başvuru yaptığı AK Parti’de çalışmalar devam ediyor. Parti genel merkezinin aday belirlenmesine yönelik belirlediği program çerçevesinde takvim işlerken, aday adayları da çalışmalarına hız verdi. AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan Taner Yıldız, Barış Açıkgöz, Hasan Kandemir ve Hasan Arun  sahaya inerek çalışmalarını yoğunlaştırdı. 
Anket çalışması
AK Parti’de aday adaylarına yönelik anket çalışmalarına önümüzdeki günler içerisinde başlanması bekleniyor.  
AK Parti, mevcut belediye başkanlarının performanslarını değerlendirirken, bir yandan da öne çıkan yeni isimlerle ilgili çalışma başlattığı edinilen bilgiler arasında. Temayül yoklamasının ardından öne çıkan isimler netleşirken, bu isimler kamuoyuna sorulacak.
Öne çıkan isimler
Parti teşkilatlarında mevcut belediye başkanı Celal Köse’nin yanı sıra Taner Yıldız ve Barış Açıkgöz ismi öne çıktığı ileri sürüldü.   ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi