Yozgat’ta siyaset 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere odaklandı. 
AK Parti, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde yarışacak belediye başkan adaylarının belirlenmesi için anketlerden STK'lar ile görüşmelere kadar kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Hedef, halkın seveceği, gönül rahatlığı ile oy verebileceği adayları bulmak.
Ak Parti ve MHP arasında devam eden seçim ittifakına ilişkin çalışmaların bu hafta içerisinde netleştirilmesi bekleniyor. Ağırlıklı olarak büyükşehirlerde yapılması öngörülen ittifakın Yozgat’ın da aralarında bulunduğu bir çok ilde daha uygulanacağı ileri sürülüyor.
ANKETLER DÜZENLENİYOR
AK Parti, il, ilçe belediye başkanlarının tümü ile ilgili memnuniyet anketleri düzenledi.  Bu yöntemle mevcut belediye başkanlarına halkın bakışı, memnun olup olmadıkları tespit ediliyor. Ayrıca o yörede öne çıkan yeni isimler olup olmadığı da belirlenmeye çalışılıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da AK Parti teşkilatları kanaat önderleri, STK'ların görüşlerini de alıyor. 
KÖSE BİR ADIM ÖNDE
Yozgat’ta AK Parti ile MHP arasında olası ittifakta mevcut Belediye Başkanı Celal Köse’nin aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana partiden ayrılmayan ve tüm siyasi çalışmalarda yer alan Köse’nin 31 Mart 2024 seçimlerine daha güçlü girmesi için de çalışmalar yapıldığı ifade ediliyor.
AK Parti’den aday adayı olan isimlerin de anketlerde sorulduğu ve genel durumlarının değerlendirildiği öğrenildi. Öte yandan Ak Parti’de üç dönem milletvekilliği yapan ve Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Av. Yusuf Başer’in de kamuoyunda konuşuluyor alması genel merkez tarafından yakından takip ediliyor.                                        ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi