Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak olan Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonasında Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi 2., 3.,4.,5.,6.,7. ve 8. Sınıf kategorilerin 27 öğrencisi ile kenti temsil etti.
Türkiye Zekâ Oyunları Yarışması, 1996 yılından beri, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın da katkılarıyla Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenmekte ve büyük ilgi görüyor.
Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdulkadir Koyuncu,  Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmesinin amaçlandığını belirterek,  Yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıklarının öğrencilere kazandırıldığını kaydetti.
Koyuncu, Şampiyonaya “İlkokul (1-2-3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8. sınıflar)” ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)” olmak üzere on iki sınıf üzerinden yapıldığına değinerek, Bilim Sanat Merkezi olarak ilk ve ortaokul düzeyinde katılım sağladıklarını kaydetti.
                    SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi