Yozgat'ta, 11 Aralık 2023 tarihinde Ovakent Beldesi'nde yaşanan olayda, arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma kanlı bitti. (C.A.) isimli şahıs ile akrabaları (M.A.) ve (H.İ.A) isimli şahıslar arasındaki anlaşmazlık sonucu (M.A.) ve (H.İ.A) isimli şahıslar, (C.A.) isimli şahsa tabanca ile ateş ederek yaraladılar. Olay yerinden kaçan şüpheliler, Jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı. 
Yapılan açıklamada “ Boğazlıyan İlçesi Ovakent Beldesi X Mahallesinde; (C.A.) isimli şahıs ile akrabaları (M.A.) ve (H.İ.A) isimli şahıslar arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktığı haberinin alınmasına müteakip;
Olay yerine hızla intikal edilmiş ve yapılan araştırmada; akraba arasında arazi yüzünden anlaşmazlık yaşadıkları, neticesinde (M.A.) ve (H.İ.A) isimli şahıslar akrabaları (C.A.) isimli şahsa tabanca ile ateş etmek suretiyle başından yaraladıkları ve olay yerinden kaçtıkları anlaşılmıştır.  (C.A.) isimli şahsa olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Yozgat Şehir Hastanesine sevki sağlanmıştır.
Olay yerinde yapılan araştırma ve incelemede; Markası ve Seri Numarası kazınmış (1) Adet 9 mm. çapında tabanca Tabancaya ait (1) Adet şarjör  (5) Adet tabancaya ait kovan (5) Adet tabancaya ait fişek Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde; Yozgat İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce (JASAT ve Asayiş Timlerimizce) olay yerinden kaçan (M.A.) isimli şahıs Boğazlıyan X Köyünde, (H.İ.A.) isimli şüpheli Kayseri İlinde kısa sürede saklandıkları yerde yakalanarak gözaltına alınmışlardır.
Yakalanarak gözaltına alınan (M.A.) ve (H.İ.A.) isimli şüpheli şahıslar işlemlerinin tamamlanmasına müteakip 12 Ekim 2023 tarihinde sevk edildiği mahkemece tutuklanmışlardır. Olayda yaralanan Yozgat Şehir Hastanesinde yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden (C.A.) isimli şahsın hayati tehlikesi devam etmektedir.” İfadelerine yer verildi.
                                       HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi