10 Kasım Programı Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı. 
Saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlamasıyla birlikte, iki dakikalık saygı duruşu ile Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 85. yıldönümü saygıyla anıldı. Akabinde İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanındaki program sona erdi.
Çelenk sunma programının ardından Gazipaşa Ortaokulu tarafından hazırlanan “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 85. Yılı Anma Programı” Necmettin Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda öğrencilerin hazırlamış olduğu etkinliklerle devam etti. 
Düzenlenen törene Boğazlıyan Kaymakamı  Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Alican Korhan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilgehan KAYIK, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Kandemir, İlçe Emniyet Müdür V. Başkomiser Mustafa Sezer, Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Kocakaya, Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Mahalle ve Köy Muhtarları, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı. 
Öğrencilerin çeşitli etkinlik ve gösteri sunumları ile devam eden anma programı, resim sergisi ve anı defterine duygu, düşüncelerin yazılmasıyla sona erdi.