Kadınlar arasında, unutulmaya yüz tutan yöresel ürünleri yeniden üretmek, yardımlaşma dayanışma sağlamak,  kadınların ekonomik ve sosyal gelişimine  katkı sunmak amacıyla 2017 yılında Serpil  Atakul Çıtak’ın başkanlığında Sorgun ilçesinin Bahadın beldesinde kurulan dernek, çalışmalarına devam ediyor.  Yönetim kurulu başkanlığını devralan Songül Turan Şahin, çalışmaları aynen sürdürüyor.   Dernek başkanı Songül Turan Şahin, kavurga, mantı, salça  ve erişte başta olmak üzere  yöresel ürünlerle yeni nesil gıda ve yiyecek ürünlerini birleştirerek, damaklara yeni tat oluşturarak modern sunum yapmak gayretinde olduklarını söyledi.
Kamu STK işbirliğinin güçlendirilmesi kapsamında dernek ziyaretlerini sürdüren Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek başkan ve üyeleriyle bir süre mevzuata ve çalışmalara yönelik sohbet edip,  güncel gelişme ve değişikliklere değinirken, aynı zamanda da çalışmalarına  dair rehberlikte bulundu.
İl Müdürü Yurtlu, kadın dayanışması ve  güçleri birleştirme ve boş vakitleri,  geçmişte meşhur damak tatlarıyla bilinen ebeveynlerin ürettiği ürünlerin tekrar sofralara kazandırılması noktasında  önemli görev için elbirliği yapan STK ruhlu kadın  başkan ve  üyeleri   tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren dernek başkan ve üyeleri, kırsal kasabaya kadar teşrif ederek, devletin ve kurumun gülen yüzünü yansıtan hoşgörü sahibi,  yazar ve şair  İl Müdürü Yurtlu’ya  gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz diye konuştular.                         HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi