Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, eşi Nagihan Köse, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu ile birlikte kent merkezinde kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Köse ve eşi Nagihan Köse, erkeklere de karanfil vererek eşlerine götürmelerini istedi.
Belediye Başkanı Celal Köse ve eşi Nagihan Köse 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle şehir merkezinin muhtelif noktalarında kadınlara karanfil dağıttı. 
Belediye Başkanı Celal Köse, Hayatın her alanında aktif olan kadınların toplumun düzenini sağlamada önemli görevler üstlendiğini söyledi. Başkan Köse,” Kadınlar toplumumuzun gerçek mimarlarıdır. Bizim toplumumuz kadına değer veren ve ona saygı gösteren bir medeniyetin mirasçısıdır” dedi.
Başkan Köse toplumun değişmesi, ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine gelmesi ancak kadına verilen değerle mümkün olabileceğini söyledi.
Lise caddesinde 8 Mart Kadınlar Gününü kutlayarak karanfil veren Başkan Köse, “Kadınlar bizler için çok önemli bir yere sahip. Bizler için, aile ve toplum için değerleri tartışılmaz. Dinimizde kadınlara büyük önem veriyor. Kadın hayatın her alanında var. Ve onların olduğu yerde bir güzellik, bir düzen var. Ben tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Gününü bir kez daha kutluyor. Kadına ve çocuğa şiddetin olmadığı bir dünya diliyorum” ifadelerini kullandı.              ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi