Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda, ormanlık alanda ağaçların gölgesi altında bir yandan mangal ve semaver yakarken bir yandan da yürüyüş yapıp oyun oynayarak bayram tatilinin tadını çıkardı. 
Yozgat’ta bayramda piknik yapmak isteyenlerin tercihi Yozgat Çamlığı Milli Parkı oldu. Sbahın erken saatlerinde Milli Parka gelen vatandaşlar, rahatça yer bulurken öğle saatlerinde gelenler ise piknik alanında yer bulmakta güçlük yaşadılar. Yüzlerce vatandaş gönüllerince eğlenip mangal yaptı. Bazı vatandaşlar ise doğanın tadını çam ağaçlarının gölgesinde uyumakla çıkardı.
Vatandaşların oturacak yer bulmakta güçlük çektiği Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda, doğa ile iç içe olmak isteyen vatandaşlar hem piknik yaptı hem de ailece güzel vakit geçirdi. 
Vatandaşlar  Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar mesire alanlarına akın ederek güneşli havanın tadını mangal yakarak çıkardılar.
Ailesi ile piknik yapmak için geldiğini dile getiren  Mehmet Saygı, “Havayı güneşli gördük, Kurban Bayramı tatilini de fırsat bilip ailemizle çamlığa geldik. Güzel bir piknik yapıp ailemizle iyi vakit geçirmek için buraya geldi. Zaman güzel geçiyor çamlığımızda çok güzel, eşimiz, akrabamız, dostlarımız hepsi burada eğleniyoruz” dedi. 
İstanbul’dan bayram ziyareti için Yozgat’a geldiğini belirten İbrahim Gülbahçe ise “Yozgat Çamlığı Milli Parkındayız, burada her şey muhteşem. Güzel ve güneşli havayı fırsat bildik ve pikniğe geldik. Ailemizle birlikte mutlu, güzel bir bayram geçiriyoruz” şeklinde konuştu. 
                  SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi