Göreve başladığı günden bugüne çok sayıda ameliyat gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Hekimleri Op. Dr. Mevlana Akbaba, Op.Dr. Tolga Erol, Op. Dr. Abdullah Yolcu başarılı ameliyatlara imza atıyor. 
Son olarak Kırşehir Çiçekdağı ilçesinden gelen hastanın beyin tümörünün başarılı şekilde bütün olarak çıkarıldığı, hastanın ameliyat sonrasında da iyileşme sürecinin güzel geçtiği ve  
Yozgat Şehir Hastanesine tedavi için gelen hastalara gerekli tetkiklerinden sonra eğer ameliyat kaçınılmazsa başka bir İl’e gitmelerine gerek kalmadan Beyin Tümörü, Bel ve Boyun Fıtığı ameliyatlarının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği bilgisi verildi. 
Beyin tümörünün en yaygın belirtilerinin Baş ağrısı, Bulantı, kusma, çift görme, bulanık görme
Bayılma (sara nöbetleri), Denge ve yürüme bozuklukları, Kollarda ve bacaklarda hissizlik, karıncalanma veya güç kaybı, Unutkanlık, kişilik bozuklukları, konuşma bozuklukları olduğunun altını çizen Op.Dr. Mevlana Akbaba kendisinde bu tür belirtileri gören bireyleri Yozgat Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi polikliniklerine başvurmalarını tavsiye etti.  
Başhekim Kozan, İl Dışına Gitmeye Gerek Yok
Beyin Tümörü, Bel ve Boyun fıtığı ameliyatları için şehir dışına gitmeye gerek olmadığını ve bu tür ameliyatların Yozgat Şehir Hastanesinde başarıyla yapıldığını söyleyen Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan “Hastanemizde hastalarımıza en iyi sağlık hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hastanemizde ameliyatlar teknik donanım olarak başarılı ameliyatlar yapılacak durumdadır. Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği hekimlerimiz Beyin Tümörü, Bel ve Boyun fıtığı ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmektedir. Bu ameliyatların devamı da gelecektir. Hekimlerimiz hastaya yapılan tetkiklerden sonra gerekliyse ameliyata karar vermekte ve aynı ameliyata beraber de girebilmektedirler. Bazı hastalarımız bu tür ameliyatların Ankara, İstanbul gibi büyük İl’lerde yapıldığını dile getiriyorlar ama bilinmelidir ki bu tür ameliyatlarla birlikte hastalarımızın başka sağlık kurumlarına gitmeden tedavilerini hastanelerimizde gerçekleştiriyoruz. Hekimlerimiz Op. Dr. Mevlana Akbaba, Op. Dr. Tolga Erol ve Op. Dr. Abdullah Yolcu ile emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Kırşehir’den Geldim Sağlığıma Kavuştum
Kırşehir, Çiçekdağı ilçesinden Yozgat Şehir Hastanesine geldiğini söyleyen Hüseyin Zengin beyin tümörü ameliyatını gerçekleştiren Hekimlere teşekkür ederek “Yozgat Şehir Hastanesi bölge için büyük bir şans. Ameliyatla beynimdeki tümörden kurtuldum. Ameliyat sonrası durumum da çok iyi. 
Başta Mevlana, Tolga, Abdullah Hocalarıma ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştu.                                  HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi