Birlik Vakfı Yozgat Şubesi yeni yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Gençleri inançlı, vatansever, ilmi seviyesi yüksek birer şahsiyet olmalarını sağlamayı amaçlayan ve bu bağlamda kültür ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiren Birlik Vakfı, yeni dönemde şehir için kültür, sanat ve eğitim alanlarındaki çalışmalarına odaklanarak topluma katkı sağlamayı hedefliyor.

Birlik Vakfı Yozgat Şube Başkanı Turgay Kargı,  Yeni yönetim ile millete, devlete ve yerelde Yozgat’a maddi ve manevi olarak hizmet edeceklerini söyledi.

 Birlik Vakfı’nın 1985 yılında kurulduğuna değinen Kargı, vakfın Yozgat’ta da faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydetti.

Gençleri inançlı, vatansever, ilmi seviyesi yüksek birer şahsiyet olmalarını sağlamayı amaçlayan ve bu bağlamda kültür ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiren Birlik Vakfı, yeni dönemde şehir için kültür, sanat ve eğitim alanlarındaki çalışmalarına odaklanarak topluma katkı sağlamayı hedefliyor.

Kargı, “Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vakfımız, üniversite gençliğinin ihtiyaçlarını gidermek için her yıl burs ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. Kültürel ve eğitim faaliyetlerine  devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan Turgay Kargı başkanlığında oluşturulan Birlik Vakfı Yozgat Şubesi yeni yönetiminde şu isimler bulunuyor:

Serdar Açıkgöz, Elmas Neslihan Uyar, Fahri Şeker, Mustafa Kocaaslan, Mustafa Yalçın, Merve Karatepe Harmancı, Sümeyye Nur Akbulut, Ertan Göksu Tıraşoğlu, Mehmet Küçükaslan, Mahmut Samur, Muhammed Sait Özel, Mustafa Doğan “ HABER ÇETİN MERMERTAŞ”

Editör: Hakimiyet Gazetesi