Eğitimde, Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite Sanayi İş Birliği Araştırma Merkez Müdürü Dr. Mehmet Kara, takım çalışmasının önemi ve verimliliğe sağladığı katkılar hakkında bilgiler verdi.
Yozgat Ticaret Borsası tarafından 2024 Yılı eğitim programlarının ilki gerçekleştirildi. Gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler ve eğitimlerle çalışanlarının bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirerek, motivasyon ve verimliliklerine katkı sağlamayı hedefleyen Ticaret Borsası, 2024 yılının ilk kurum içi eğitim çalışmasını tamamladı.
 Borsa personellerinin katılımı ile gerçekleşen eğitimlerde SWOT analizi kapsamında Weaknesses (Zayıf Yönler), Strengths (Güçlü Yönler), Threats (Tehditler) ve Opportunities (Fırsatlar) konularına ilişkin bilgiler aktarıldı. 
Ticaret Borsası’nın farklı departmanlarda görev yapan personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen Dr. Mehmet Kara, iş hayatında takım çalışmasının önemi ve başarılı ekip çalışmasının ipuçları hakkında açıklamalarda bulundu.
Ekip çalışmasını bir grup insanın ortak bir amaca ulaşmak için birlikte çalışmaya istekli olması olarak değerlendirilebileceklerini kaydeden Kara, ekip çalışmasının olmazsa olmazlarının ise doğru iletişim, uygun ortam, güven, motivasyon, vizyon ve misyondan oluştuğunu söyledi.
Takım çalışması eğitimleriyle birlikte, ekip içi işbirliğimizi güçlendirmeye yönelik adımlar atıldı.
Eğitimlerin ardından, katılımcı değerlendirme anketleri düzenlendi.  Elde edilen sonuçlar Yönetim Kurulu'na rapor edildi. 
Yozgat Ticaret Borsası Genel Sekreteri Nazif Gençaslan, eğitim programları ile personellerin gelişimine katkı sunduklarını söyledi. Borsa çalışan memnuniyeti ve bağlılığını ölçmek amacıyla anketler gerçekleştirildiğinin altını çizen Gençaslan, bu anketlerin sonuçları, akreditasyon sürecinde değerlendirilecek ve elde edilen veriler Yönetim Kurulu'na sunularak daha iyileştirici adımlar atılmasına olanak sağlayacağına dikkat çekti. Gençaslan, eğitim programı kapsamında yaptıkları anketlerdeki geri bildirimlerin, gelecekteki eğitim programlarını şekillendirmek ve daha etkili hale getirmek adına önemli bir kaynak oluşturacağını kaydetti.
Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, üye memnuniyetinin en önde gelen önceliklerinden biri olduğunu söyledi.
Erkekli “Üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına sürekli eğitimler düzenliyoruz. Eğitimler sonucunda sisteme uygun bir şekilde memnuniyet odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. 
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi