Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan ve 107.0 frekansında yayın hayatını sürdüren Türkiye’nin en genç üniversite radyosu Bozok FM, Yozgat’ın gür sesi olmaya devam ediyor.
Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan Bozok FM’in zengin program içerikleriyle dikkat çekiyor.
Yozgat Bozok Üniversitesi Radyosu Bozok FM, yeni yayınlarla şehrin ve bölgenin gözdesi olmaya devam ediyor.
Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde 107.0 frekansıyla hizmet veren Bozok FM, bölgenin, şehrin ve üniversitenin güçlü sesi olmaya devam ediyor. Radyonun önemini dikkate alarak hem üniversite hem de Yozgat için önemli bir yeri olan “Bozok FM”, 2019 yılında faaliyetlerine başladı. 107.0 frekansından Yozgat’ta yayın yapan radyoda, öğrencilere alanında uzman öğretim üyeleri tarafından mesleki eğitim ve yeterlilik imkânı sağlanıyor.
Tamamıyla öğrenciyi merkezine alan anlayış ve zengin içerikleriyle toplumun sesi olan Bozok FM genç ve dinamik kadrosuyla gelişimini sürdürmeye devam ediyor.
Kültür-sanattan, eğlenceye; sağlıktan, eğitime; sosyal sorumluluktan dini içerikli yayınların da yer aldığı “Konuştukça”, “Bozok Yaylasından”, “Üniversiteden Haberler”, “Yozgat’ta Neler Oluyor?”, “Hayata İletişim Molası” ve “İslam Atlası” gibi yayın akışıyla topluma, geniş kitlelere sesini duyuruyor. Radyo yayınlarına radyoculuk alanında eğitim almamış kişilerin de katılımı özendirilerek alternatif yayınlara da imkân tanınıyor.
Öğrencilerin, toplumsal sorumluluk bilinciyle içerik üretebilmelerine, radyo yayıncılığında olan yapım-yönetim süreçlerine hâkim olmalarına, birlikte ekip ruhuyla çalışmalarına imkân sağlayan ve yaratıcı fikirler ortaya koyabilen bireyler yetiştirmek hedefinde olan Bozok FM yayınları önümüzdeki günlerde de zenginleşerek devam edecek.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi