Özellikle geçtiğimiz hafta sonu 12 Bingölspor ile bir diğer Bingöl temsilcisi Murat 2020 Gençspor arasında oynanması gereken ancak Murat 2020 Gençspor’un sahaya çıkmaması nedeniyle oynanmayıp hükmen 12 Bingölspor’u galibiyeti ile sonuçlanan maç için de tepkilerini dile getiren Yozgat Belediyesi Bozokspor yönetimi, bu hafta sonu Murat 2020 Gençspor ile deplasmanda oynayacakları müsabakada rakiplerinin sahaya çıkıp çıkmayacağı sorusunu da gündeme taşıdı.
 Bozokspor yönetimi adına yapılan açıklamada, sporun fair play ilkesine ve etik değerlere uygun hareket etmenin önemine vurgu yapılarak, 12 Bingölspor'un Yozgat ve Bozokspor’u hedef alan tutumunun kabul edilemez olduğu belirtildi. Ayrıca, Murat 2020 Gençspor ile oynanacak müsabakada rakiplerinin sahaya çıkıp çıkmayacağı konusundaki belirsizliklerin sporun ruhuna uygun olmadığı ve sporun gelişimine zarar verebileceği ifade edildi.
Yozgat Belediyesi Bozokspor tarafından yapılan yazılı açıklamada, ‘’Sezon başından bugüne kadar temsil ettiğimiz camia ve şehrimize yakışır bir şekilde, Süper Lig dahil üst liglerde uzun yıllar mücadele etmiş bir camiayı temsil etmenin sorumluluğunu bilerek hareket ettik. Sezon başından bugüne kulübümüze yönelik 12 Bingöl yönetiminin mesnetsiz iddialarına, iftiralarına, taraftarlarımızı ve şehrimiz insanlarını kin ve nefrete sürükleyici açıklamalarına nezaketimizi bozmamak adına hiçbir açıklamada bulunmadık. 
Fakat geldiğimiz noktada yapmış oldukları açıklamaların maksadını aşmış olduğunu camiamız ve şehrimiz adına itibar suikastı haline dönüşmüş olduğunu gördüğümüz üzere bu açıklama elzem hale gelmiştir. Futbolcularımızın ve teknik heyetimizin alın terleriyle, yönetimimizin ve başkanımızın üstün gayretleriyle, Büyük Yozgat taraftarımızın sonsuz desteğiyle elde etmiş olduğumuz başarımızı; kimsenin haddini aşan açıklamalarıyla kirletmeye çalışmasına asla müsaade etmeyeceğimizi futbol kamuoyuyla paylaşmak isteriz. Sezon başından itibaren birçok maçta hakem hatalarına takımımız maruz kalmasına rağmen hiçbir zaman bu olayların arkasına sığınmadık. Futbolun sahada oynandığını bilerek, teknik heyetimize ve futbolcularımıza sonuna kadar güvenerek hiçbir mazerete sığınmadan, bileğimizin ve alın terimizin hakkıyla bugünlere geldik’’ denildi. 
ŞİMDİ SORUYORUZ?
Yozgat Belediyesi Bozokspor açıklamanın devamında, ‘’Bir takım asılsız kayırmalardan bahsedenlere soruyoruz? 3 Mart tarihinde oynanması gereken 12 Bingöl-Genç Murat 2020 maçı öncesi ligden çekileceğini belirten ve maça çıkmayarak 3 puanı 12 Bingöl spora oynamadan hükmen kazandıranlar. 10 Mart tarihinde oynanacak olan Genç Murat 2020-Yozgat Bozokspor maçına çıkacaklar mı? Yoksa ligden çekildiler mi? Yoksa 3 puan 12 Bingölspora bir plan dahilinde hediye mi edilmiştir? Futbol kamuoyunun vicdanlı değerlendirmelerine havale ediyoruz. Bizler Yozgat Şehri ve Yozgat Bozokspor Kulübü olarak futbolu sahada, takımımıza güvenerek oynamaya hedefimiz olan şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürümeye Büyük Yozgat taraftarımızın desteğiyle devam edeceğiz. 
Son olarak bilinmesini isteriz ki, Yozgat Bozoksporumuzun ‘’ağababaları’’ Aziz Yozgatlılardır. Bozok Yaylasının yiğit evlatlarıdır’’ açıklamalarında bulunuldu. 
                         Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi